Režisér Votrelca Ridley Scott nakrútil výpravný film o Napoleonovi

Legendárny režisér filmov Marťan, Votrelec, Blade Runner či Gladiátor, Ridley Scott, vo svojej najnovšej výpravnej historickej dráme rozpráva o skutočnom chlapovi, ktorý to z vojaka dotiahol na generála a stal sa ikonickým francúzskym cisárom. Príbeh o vzostupe a páde muža, ktorý prišiel odnikiaľ a ovládol všetko, Napoleon, príde do kín 23. novembra 2023.

12.07.2023 10:00
film napoleon plagat Foto:
Plagát k filmu Napoleon
debata

Hoci sa Scott veľmi zblízka pozerá na neúprosnú cestu k moci tohto legendárneho francúzskeho cisára, geniálneho vojenského vizionára a nemilosrdného politického stratéga, nie je to len taká hocijaká charakterová štúdia. Film je plný vojen, geniálnych stratégií, bataliónov, lodí, koní, mečov, muškiet, diel, striel svištiacich vzduchom, krvi a kolosálnej skazy do posledného detailu. Monumentálne bojové scény. Námorné boje. Pevnosti. Pyramídy. Katedrály. Ľstivé terénne pasce. Paláce. Tento film je skrátka úchvatne veľkolepý ešte aj na doterajšie štandardy Sira Scotta.

Historickú akčnú drámu Napoleon uvedú do kín v novembri

V centre pozornosti, ako legendárny muž s kamennou tvárou a povestným generálskym klobúkom, stojí oskarový Joaquin Phoenix. Vanessa Kirby (seriál Koruna, Mission Impossible – Odplata) hrá cisárovnú Josephine, jeho polovičku, ktorá vidí podstatne hlbšie do vášní za pozoruhodnou vodcovskou fasádou. Scenár napísal David Scarpa, ktorý so Scottom spolupracoval na filme Všetky prachy sveta.

bartoska vary Čítajte viac Krištáľový glóbus si z Karlových Varov odniesla bulharská dráma Blažine lekcie

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #filmová novinka