Snímka sa navyše teší aj z kladných recenzií a začína sa hovoriť o jej prípadnom pokračovaní. Režisérke Grete Gerwig, ktorá spolu s partnerom Noahom Baumbachom napísala aj scenár, sa tak podarilo uspieť na viacerých frontoch. Nie je sa čomu čudovať – príprava filmu bola naozaj unikátna a na svetlo sveta sa dostalo viacero zaujímavostí zo zákulisia.
Vedeli ste napríklad, že: Herci a štáb Barbie majú dokopy 50 nominácií na Oscara a 8 premenných na ocenenie.
Hoci sú Kenovia vo filme rozdielni, jednu vec majú spoločnú (okrem zbožňovania svojich Barbie), a to celotelovú depiláciu, ktorá bola pre ich postavy potrebná.
Žiadna scéna či kulisa v Barbielande neobsahuje ani kúsok jednoliatej čiernej či bielej farby.
Vo filme neuvidíme prirodzené slnečné svetlo, kým Barbie a Ken nedorazia do Los Angeles, pretože scény odohrávajúce sa v Barbielande boli nakrútené vo filmových ateliéroch spoločnosti Warner Bros. Studios Leavesden.
Domy snov boli vysoké viac ako sedem metrov a Margot Robbie zvládla všetky kaskadérske kúsky sama, vrátane skoku zvrchu svojho domu.
Domček „čudnej“ Barbie má v kulisách poschovávané diery, do ktorých si herečka Kate McKinnon vždy počas filmovania skryla jednu nohu, kým o stenu bola opretá umelá noha, aby vznikol dojem, že jej Barbie je stále v rozštepe.
Výhľad zo zasadačky Mattelu je scénická panoráma, ktorá bola namaľovaná ručne a meria viac ako 75 metrov.
Barbieovská sanitka, ktorá Kena zachráni po jeho nehode na surfe, je replikou hračkárskej sanitky v skutočnej veľkosti.
Čítajte viac Recenzia filmovej udalosti roka: Barbie zvíťazila na poli marketingu aj kinematografieBarbiino auto bolo ovládané diaľkovým ovládačom a jeden člen tímu pre špeciálne efekty vždy sedel v špeciálne upravenom kresle, z ktorého auto ovládal pomocou dronovej technológie, takže Margot Robbie mohla „šoférovať“ bez rúk na volante.
Barbiino vozidlo je elektrické, ako aj Kenov hummer, ktorý bol dokonca jedným z prvých elektrických hummerov, ktoré zišli z výrobnej linky.