Barbie sa stala najnavštevovanejším filmom víkendu. Toto ste o nej možno nevedeli

Filmová Barbie má za sebou premiérový víkend a podmanila si slovenské kiná. Sály v mnohých z nich praskali vo švíkoch a dokázala naplniť aj viaceré amfiteátre. Za premiérový víkend si ju stihlo pozrieť 49 446 diváčok a divákov, spoločne s predpremiérovými uvedeniami ich počet narástol na 52 581. Snímka boduje na celom svete, v domácich Spojených štátoch amerických zarobila za prvý víkend 155 miliónov dolárov a vytvorila rekord ako najúspešnejšia premiéra tohto roku.

25.07.2023 10:00
barbie Foto:
Film Barbie s Margot Robbie v hlavnej úlohe má za sebou dlhú cestu. Prvotný nápad nakrútiť ho prišiel už v roku 2009, ale režisérka Greta Gerwig vstúpila do projektu až v roku 2021.
debata (2)

Snímka sa navyše teší aj z kladných recenzií a začína sa hovoriť o jej prípadnom pokračovaní. Režisérke Grete Gerwig, ktorá spolu s partnerom Noahom Baumbachom napísala aj scenár, sa tak podarilo uspieť na viacerých frontoch. Nie je sa čomu čudovať – príprava filmu bola naozaj unikátna a na svetlo sveta sa dostalo viacero zaujímavostí zo zákulisia.

Barbie žije v Barbielande, ale nie je...
Režisérkou filmu je herečka a filmárka Greta...
+5Barbie stvárňuje vo filme Margot Robbie....

Vedeli ste napríklad, že: Herci a štáb Barbie majú dokopy 50 nominácií na Oscara a 8 premenných na ocenenie.

Hoci sú Kenovia vo filme rozdielni, jednu vec majú spoločnú (okrem zbožňovania svojich Barbie), a to celotelovú depiláciu, ktorá bola pre ich postavy potrebná.

Žiadna scéna či kulisa v Barbielande neobsahuje ani kúsok jednoliatej čiernej či bielej farby.

Vo filme neuvidíme prirodzené slnečné svetlo, kým Barbie a Ken nedorazia do Los Angeles, pretože scény odohrávajúce sa v Barbielande boli nakrútené vo filmových ateliéroch spoločnosti Warner Bros. Studios Leavesden.

Domy snov boli vysoké viac ako sedem metrov a Margot Robbie zvládla všetky kaskadérske kúsky sama, vrátane skoku zvrchu svojho domu.

Domček „čudnej“ Barbie má v kulisách poschovávané diery, do ktorých si herečka Kate McKinnon vždy počas filmovania skryla jednu nohu, kým o stenu bola opretá umelá noha, aby vznikol dojem, že jej Barbie je stále v rozštepe.

Modelka Romana Škamlová na premiére filmu Barbie.
Moderátorka Vera Wisterová na premiére filmu...
+27Moderátorka Mária Zelinová s partnerom na...

Výhľad zo zasadačky Mattelu je scénická panoráma, ktorá bola namaľovaná ručne a meria viac ako 75 metrov.

Barbieovská sanitka, ktorá Kena zachráni po jeho nehode na surfe, je replikou hračkárskej sanitky v skutočnej veľkosti.

barbie, Čítajte viac Recenzia filmovej udalosti roka: Barbie zvíťazila na poli marketingu aj kinematografie

Barbiino auto bolo ovládané diaľkovým ovládačom a jeden člen tímu pre špeciálne efekty vždy sedel v špeciálne upravenom kresle, z ktorého auto ovládal pomocou dronovej technológie, takže Margot Robbie mohla „šoférovať“ bez rúk na volante.

Barbiino vozidlo je elektrické, ako aj Kenov hummer, ktorý bol dokonca jedným z prvých elektrických hummerov, ktoré zišli z výrobnej linky.

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Margot Robbie #Barbie #Greta Gerwig