Do kín dorazil Blue Beetle, nový superhrdina v mimozemskom brnení

Blue Beetle možno nepatrí medzi najznámejších superhrdinov zo stránok komiksov vydavateľstva DC Comics, no všetko sa môže zmeniť s jeho príchodom na filmové plátno. Sympatický mladík, ktorého si ako svojho nositeľa vyberie symbiotická mimozemská technológia, sa práve teraz predstavuje divákom a diváčkam aj v slovenských kinách. Počas najbližších dní si tak môžeme vychutnať dobrodružstvo, ktoré navždy zmení jeho život. Na čo sa v novej komiksovej adaptácii môžeme tešiť?

, 17.08.2023 17:00
Blue Beetle Foto:
Jaime Reyes, hlavná postava filmu Blue Beetle, je najväčší latino superhrdina v univerze DC.
debata

Jaime Reyes je čerstvý absolvent vysokej školy, ktorý sa vracia domov, aby začal dospelý život, o akom sníva. Jeho sny majú však k naplneniu ďaleko a on prijme pomocnú prácu v luxusnom rezorte. Zhodou okolností sa mu dostane do rúk zvláštny prístroj v tvare skarabea, o ktorom v tej chvíli ešte netuší, že je mimozemskou technológiou, skrývajúcou symbiotické brnenie. Zistí to vo chvíli, keď sa skarabeus rozhodne, že Jaime sa stane nositeľom brnenia a vstúpi do jeho tela. Brnenie mu umožní lietať, vytvárať akékoľvek zbrane, aké si predstaví, no zároveň chráni jeho telo pred poškodením. Nie je sa čo čudovať, že sa takúto vychytávku snažia získať aj osoby, ktoré balansujú na hrane zákona a neštítia sa prisvojiť si brnenie ani za cenu životov Jamieho či jeho rodiny.

Ako Jaime, teda superhrdina Blue Beetle, sa predstavuje sympatický herec Xolo Maridueña, zatiaľ známy najmä vďaka seriálu Cobra Kai. Obľúbená herečka Susan Sarandon, ktorú sme na plátnach mohli vidieť v desiatkach komediálnych i dramatických postáv, si užíva rolu jeho protivníčky, ktorej plány s mimozemskou technológiou môžu zmeniť budúcnosť pozemských vojen, ako ich poznáme.

Nového superhrdinu stvárnil herec Xolo Maridueña. Foto: Continental film
Blue Beetle Nového superhrdinu stvárnil herec Xolo Maridueña.

„Je to sen, jediné slovo, ktoré mi napadne je „surreálne“, lebo pokiaľ si len pamätám, Jaime Reyes je najväčší latino superhrdina v univerze DC,“ hovorí o svojej úlohe Xolo Maridueña. Dodáva, že ku komiksom má veľmi pozitívny vzťah už roky. „Moja mama bývala ako dievča veľkou fanúšičkou komiksov a myslím si, že túto jej pasiu som po nej prevzal. Hrať túto rolu a vžiť sa do tejto postavy, to bol pre mňa vždy sen.“

V zajatí zla Čítajte viac Recenzia: Počuje vaše dieťa tajomný hlas? Utekajte!

Film Blue Beetle nakrútil režisér Angel Manuel Soto, pôvodom z Portorika, a všetky doteraz zverejnené zábery naznačujú, že do snímky vložil celé srdce i talent. Snímku o zábavnom superhrdinovi, spoznávajúcom schopnosti, ku ktorým z ničoho nič prišiel, prináša do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #DC Comics