Čo sa stalo s Annou? Dozviete sa v kinách

Keď pätnásťročná Nina nájde fotku polonahej Anny v mobile svojho otca, rozhodne sa ju vypátrať. Toto rozhodnutie a sled ďalších udalostí zmení život nielen Nine, ale aj celej jej rodine. Mrazivý thriller #annaismissing je voľným filmovým pokračovaním úspešného seriálu #martyisdead oceneného International Emmy Award v 2020.

18.08.2023 06:00
Film #annaismissing Foto:
Film #annaismissing otvára témy, ako je tzv. sharenting, teda nadužívanie sociálnych médií rodičmi a zdieľanie obsahu týkajúceho sa ich detí, sila influencerov aj jej negatívne následky,
debata
POzrite si trailer k novému filmu #annaismissing

Podobne ako u #martyisdead chcú tvorcovia divákov zaujať napínavým príbehom s prekvapivým odhalením, ale súčasne otvárajú dôležité témy ako je bezpečnosť na internete, digitálna stopa či tzv. „cancel culture“. Pri tej dochádza k vylúčeniu jedinca zo sociálnych kruhov – na sociálnych sieťach, v reálnom prostredí či oboch.

Film #annaismissing má zároveň presahy aj do... Foto: Forum film
Film #annaismissing Film #annaismissing má zároveň presahy aj do súčasných problémov mimo internetu, ktoré ale internet akceleruje – tabuizovaná láska, sexuálne odchýlky, konsenzuálny sex.

„Thriller #ANNAISMISSING voľne nadväzuje na seriál #martyisdead, ale rozpráva nový príbeh a venuje sa novému prípadu. Opäť ide o príbeh inšpirovaný realitou, veľmi aktuálny a súčasný. Film je určený primárne mladým divákom, ale rozhodne bude baviť aj ich rodičov,“ zhodujú sa producenti Vratislav Šlajer a Jakub Košťál. A producent Milan Kuchynka dodáva: „Mám radosť, že môžeme divákom predstaviť atraktívny napínavý film, ktorý ukazuje online realitu, čo je pre mňa, ako otca troch dcér, úplne zásadné.“

Čo sa stalo s Annou? Doziete sa v novom filme

Pozrite si fotografie z napínavého filmu #ANNAISMISSING, ktorý otvára súčasné témy.

Fotogaléria
Film #annaismissing otvára témy, ako je tzv....
Film #annaismissing má zároveň presahy aj do...
+4 Toxické sexuálne vzťahy a lavína nenávistných...

„Ústredným motívom seriálu #martyisdead bol rozklad rodiny vplyvom sociálnych sietí. Otec sa snažil očistiť meno svojho syna a zároveň zistiť, kto stál za jeho vydieraním a následnou smrťou. V #annaismissing postupuje dej naopak, z rodinnej idylky sa stáva emocionálny horor. Hlavnou ideou spletitého príbehu nie je ani tak nájdenie Anny a odhalenie príčiny jej zmiznutia, ale snaha komunikovať a počúvať, a to predovšetkým tých, ktorých milujete,“ hovorí režisér #annaismissing a #martyisdead Pavel Soukup. Námet čerpal ako z vlastných skúseností, tak aj rozprávania svojich priateľov i študentov, keďže sám pôsobí ako učiteľ na strednej škole.

Film #ANNAISMISSING otvára háklivé témy... Foto: Forum film
film #ANNAISMISSING Film #ANNAISMISSING otvára háklivé témy súčasnosti, ktoré sa dotýkajú najmä života mladých ľudí. Z rodinnej idyly sa postupne stáva emocionálny horor.

„Pre mňa osobne je v tomto filme množstvo výrazných tém, ktoré ma desia, či už sú to toxické sexuálne vzťahy alebo pasáže, kde sa vykresľuje, aké jednoduché je na internete spustiť lavínu nenávistných komentárov. Je zaujímavé, aké emócie dokáže na internete v diskusii vzbudiť v ľuďoch aj naša influencerka Anna, ktorá ani neexistuje,“ hovorí Alexandra Vostrejžová, predstaviteľka jednej z hlavných hrdiniek..

Blue Beetle Čítajte viac Do kín dorazil Blue Beetle, nový superhrdina v mimozemskom brnení

„Film #annaismissing otvára témy, ako je tzv. sharenting, teda nadužívanie sociálnych médií rodičmi a zdieľanie obsahu týkajúceho sa ich detí, sila influencerov aj jej negatívne následky, ale zároveň má presahy aj do súčasných problémov mimo internetu, ktoré ale internet akceleruje – tabuizovaná láska, sexuálne odchýlky, konsenzuálny sex. To všetko sú témy, ktoré sú aktuálne pre teenagerov aj ich rodičov. Pre thriller je zoznamovanie na internete, zdieľanie súkromia alebo konsent príťažlivé aj desivé zároveň, pretože sú ľahko zneužiteľné. Neviem si predstaviť viac skľučujúci pocit, než podozrenie, že niekto z vašich milovaných urobil niečo ohavné,“ dodáva režisér Pavel Soukup.

V zajatí zla Čítajte viac Recenzia: Počuje vaše dieťa tajomný hlas? Utekajte!

Thriller #annaismissing uvedie do slovenských kín 24. augusta spoločnosť Forum Film. Vo filme hrajú Viktorie Vítová, Alexandra Vostrejžová, Marek Němec, Barbora Bočková, Magdalena Čečo, Petra Bučková, Vlastina Svátková a Tereza Holá.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #filmová novinka