Celoslovenský Cinema Day dnes pozýva do kina za zľavnené vstupné

Cinema Day sa stáva tradíciou už aj na Slovensku. Vo viacerých krajinách na celom svete už koncept dňa, kedy kiná ponúknu svoj program za zľavnené vstupné, už dobre poznajú. U nás ho čaká druhý ročník a po minuloročnom decembri padol tohtoročný dátum na nedeľu 17. septembra.

17.09.2023 10:00
Blue Beetle Foto:
Jedným z aktuálne premietaných filmov je aj superhrdinský Blue Beetle.
debata

Lístok do kina stojí 3,90 €, čo je suma, ktorá platí pre všetky zapojené kiná – jednosálové aj viacsálové – naprieč celým Slovenskom. Predpredaje vstupeniek naznačujú, že kiná budú praskať vo švíkoch.

Ak ste napríklad ešte nevideli komédiu Barbie, ktorá sa pýši titulom najnavštevova­nejšieho filmu tohto roka, určite si ju v nedeľu nenechajte ujsť! Zoznámi vás s unikátnou hrdinkou a jej podobne výnimočným priateľom, teda s dvojicou, ktorej život v príbehu prejde radikálnou – a nesmierne zábavnou – zmenou.

Fanúšikov a fanúšičky komiksových veľkofilmov poteší Blue Beetle. Tento nový superhrdina je známy publiku komiksov vydavateľstva DC Comics, ale na filmovom plátne sa predstavuje celkom prvý raz. Superschopnosti mu dodáva symbiotické mimozemské brnenie, vďaka ktorému sa však dostane aj do poriadnych problémov.

Výnimočným filmom je Čarovná flauta – fantasy snímka, ktorá vás zavedie do sveta známej Mozartovej opery. Vyberiete sa tam spoločne so študentom Timom, ktorý sa cez deň snaží presadiť na prestížnej hudobnej akadémii, no po nociach sa vkráda do fantastickej krajiny, plnej neuveriteľných dobrodružstiev.

Ak vám chýba leto a morské radovánky, určite stojí za pozornosť snímka Meg 2: Návrat do hlbín. Nevezme vás síce na dovolenku snov, ale v mori sa vykúpete poriadne – spoločne so svorkou prehistorických megalodonov, ktorí budú prahnúť po vašej krvi! Spoločnosť vám pritom bude robiť Jason Statham, s ktorým sa určite nebudete musieť báť o svoj život.

Nuž a ak vám hororových zimomriavok nebude stačiť, zaručene vás rada vystraší aj Mníška 2, pokračovanie mimoriadne úspešného filmu z prepojeného sveta V zajatí démonov. Odvážna rádová sestra Irene sa bude musieť znova postaviť zoči-voči démonovi Valakovi, ktorý na seba berie podobu desivej mníšky. A ich nerovný súboj môže mať fatálne následky.

Mníška 2 Čítajte viac Recenzia: Démonická mníška už nevie, ako by nás vystrašila

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #kino #Barbie #Blue Beetle