Krátky film Darii Kashcheevy Electra získal hlavnú cenu na festivale v Toronte

Filmový festival v Toronte udelil hlavnú cenu v súťaži krátkych filmov Short Cuts animovanému filmu ELECTRA režisérky Darii Kashcheevy, ktorý vznikol v česko-slovensko-francúzskej koprodukcii.

, 18.09.2023 13:56
Electra Foto:
Electra je divoká vizuálna báseň, v ktorej sa hlavná hrdinka ponára hlbšie do svojich bolestivých spomienok na detstvo.
debata

Film mal premiéru v máji tohto roku na festivale v Cannes. Cena na Medzinárodnom filmovom festivale v Toronte mu zároveň otvára cestu k oscarovej nominácii. Porota festivalu v Toronte o filme povedala, že „Electra rezonuje hlboko pod kožou ešte dlho po skončení filmu.“

Režisérka Daria Kashcheeva sa na svetovú animovanú scénu zapísala svojím krátkym filmom Dcéra. Intímny príbeh o vzťahu dcéry a jej otca pozbieral desiatky ocenení na medzinárodných festivaloch, vrátane študentského Oscara a nominácie na Oscara.

Jej telo, Natália Germáni Čítajte viac Porno je tiež tak trochu šport. Pozrite si prvé zábery z filmu Jej telo

Jej nový film je divoká vizuálna báseň, v ktorej sa Electra ponára hlbšie do svojich bolestivých spomienok na detstvo, aby uvoľnila svoje potlačované pocity.

Slovenský producent filmu, spoločnosť Artichoke, plánuje v roku 2024 film uviesť do kino-distribúcie na Slovensku, spolu s ďalšími čerstvo dokončenými krátkymi filmami mladých autorov zo strednej Európy.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Medzinárodný festival Toronto