Príbeh vraždiacich manželov aj pokračovanie Kung-Fu Pandy

Marec bude v kinách opäť pestrý. Deti, ale aj milovníkov animovaných filmov poteší štvrtý diel obľúbenej Kung-Fu Pandy, v ktorom sa Po bude musieť popasovať s novým mocným nepriateľov. Pre fanúšikov komédie Protivné baby z roku 2004 si tvorcovia pripravili nový rovnomenný muzikál. Okrem týchto filmov sa môžete tešiť aj na horor Počatie, slovenskú drámu Fentasy či ďalšiu snímku zo série MonsterVerse s názvom Godzilla a Kong: Nová ríša.

03.03.2024 08:00
Godzilla a Kong Foto:
Záber z filmu Godzilla a Kong: Nová ríša.
debata

Kung-Fu Panda 4, 7. marec

Hrdina animovanej ságy Kung Fu Panda už mnohokrát dokázal, že si titul Dračí bojovník naozaj zaslúži. Pod odborným dohľadom majstra Šifu sa stará o to, aby jeho rodné Údolie pokoja bolo naozaj pokojné. Teraz sa však jeho mentor rozhodol, že by mal vystúpiť a stať sa duchovným vodcom celého údolia, a preto si musí vybrať svojho nástupcu do úlohy Dračieho bojovníka.

To sa pandiemu hrdinovi nepozdáva, pretože o duchovnom vodcovstve toho veľa nevie. Jeho úvahy o novom ochrancovi Údolia pokoja nanešťastie preruší mocná čarodejnica, ktorá sa dokáže premeniť prakticky na kohokoľvek. Rozhodla sa získať bojové schopnosti všetkých legendárnych kung-fu bojovníkov, ktorých Po v minulosti porazil. Verí, že ich spojením sa z nej stane monštrum, na ktoré bude aj Dračí bojovník krátky.

Protivné baby, 7. marec

Plastics je trojica roztlieskavačiek na vrchole potravinového reťazca na jednej americkej strednej škole. Keď na ňu nastúpi nová nesmelá študentka Cady (Angournie Riceová), pre všetkých je úplným zjavom. Doteraz totiž žila s rodičmi v africkej prírodnej rezervácii bez akéhokoľvek kontaktu s rovesníkmi. Takže je pre ňu všetko nové: stretáva namakancov, flákačov, bifľošov, obľúbencov, nepriateľov, dievčatá, ktoré sa prejedajú, dievčatá, ktoré nejedia, a sexuálne aktívnych blbcov. A čo je najdôležitejšie, spoznáva Plastics, ktoré vládnu škole.

Tie sa rozhodnú, že si túto nevinnú ovečku vezmú pod svoje krídla a skrotia ju. Dominantná Regina (Reneé Rappová), prezývaná Včelia kráľovná, verí, že ju nikto nemôže zosadiť z trónu. Mýli sa. Cady sa postupne stáva jednou z Plastics, nafúkanou, bezcitnou mrchou, štýlotvornou hviezdou školy, po ktorej túži každý chlapec, dokonca aj Reginin bývalý priateľ Aaron (Christopher Briney). To je už cez čiaru. Vojna sa začína.

Sladký život, 14. marec

Hokejista Rosťa Beran (Vladimír Polívka) je bojovník vo všetkých smeroch. Žije v luxusnom byte, má rýchle auto a veľa mladých mileniek v duchu hesla: Po tridsiatke sa nežením! Peniaze a titul majstra sveta mu dávajú úžasný pocit nedotknuteľnosti a nadradenosti. Nič však netrvá večne. Nečakaný kolaps v posteli s krásnou blondínkou všetko zmení. Transplantáciu jeho nového srdca povedie prísna lekárka Magda (Petra Hřebíčková), s ktorou kedysi strávil jedinú noc a viac o nej nepočul. Navyše dlhy z jeho zhýralého života pripravia Rosťu o poslednú korunu a jediné, čo mu zo slávneho života zostane, je medaila majstra sveta, ktorú pre neho zachráni jeho bývalý manažér a priateľ (Vojtěch Kotek).

Rosťa musí nájsť novú energiu, optimizmus a odvahu, aby mohol začať znova od nuly. Pomáha mu najmä Jindřich (Jan Cina), seriózny a zodpovedný chlap, ktorý sám vychováva šesťročnú dcéru, má zlaté srdce, a hoci Rosťu spočiatku úprimne nenávidí, čoskoro sa z nich stanú najlepší priatelia. Rosťa s prekvapením zisťuje, že život obyčajných smrteľníkov môže byť rovnako nádherný a jedinečný ako láska k správnej žene po tridsiatke.

Fentasy, 14. marec

Sofia (Kristína Kanátová) nadovšetko miluje divoké párty. A to hlavne tie, na ktorých sú hlavným zdrojom zábavy látky silnejšie ako alkohol. So svojím novým priateľom Pellerom (Noel Czuczor), amatérskym chemikom, rozbieha lukratívny biznis. Keď sa totiž akákoľvek droga zmieša s fentanylom, jej účinky sa závratne znásobia. A takisto aj zisk.

Čo na tom, že ich nová droga sa pre mnohých stáva smrtiacim kokteilom, keď teraz vládnu pouličnej scéne? Eufóriu z rýchlo rastúceho bohatstva vystrieda kruté vytriezvenie. Ich úspech veľmi rýchlo priláka pozornosť polície, ale hlavne ruskej mafie, ktorá konkurenciu netoleruje. Sofia sa rozhodne hrať vabank a nezáleží jej na tom, koľko životov to bude stáť.

Roztápanie, 14. marec

Výbušný debut režisérky Veerle Baetens, nakrútený podľa knižného bestselleru, je príbehom mladej ženy, pre ktorú jedny letné prázdniny vyvrcholia bolestivým prechodom z detstva do predčasnej dospelosti. Precízna práca s detskými nehercami odhaľuje krehkosť veku, v ktorom sme zaslepení láskou, prežívame ničivé pocity osamelosti a túžime po pozornosti druhých.

Film, ktorého sila spočíva v starostlivo vybudovanom kontraste medzi bezstarostnou letnou atmosférou a krutosťou, ktorú sú ľudia schopní páchať jeden na druhom, poukazuje na rozpínavosť neliečenej traumy, kvôli ktorej sa stávame sami sebe najväčším nepriateľom.

Počatie, 21. marec

Zbožná Cecília (Sydney Sweeneyová) odchádza na malebný taliansky vidiek, kde jej ponúkli novú pracovnú pozíciu v kláštore.

Hoci sa jej dostane vrelého privítania, začína tušiť, že jej nový domov skrýva temné a desivé tajomstvá.

Baby na úteku, 21. marec

Divoká Jamie (Margaret Qualleyová) sa spamätáva z čerstvého rozchodu a upätá Marian (Geraldine Viswanathanová) si potrebuje oddýchnuť od vyčerpávajúcej práce. Spoločne sa rozhodnú zmeniť prostredie a stráviť niekoľko dní na slnečnej Floride. Plán je geniálny, jeho uskutočnenie príšerné.

Na cestu dostanú z miestnej požičovne auto, ktoré malo poslúžiť skupine mafiánov na prevoz kufríka s veľmi nebezpečným obsahom – zhodou okolností práve do miest, kam majú namierené Jamie a Marian. Zatiaľ čo dievčatá zaujíma len to, ako si cestu naplno užiť, pričom každá má úplne inú predstavu, mierne zúfalí gangstri robia všetko, aby ich dostihli a kufor im zobrali.

Gump: Sme dvojka, 28. marec

Nová Gumpova cesta sa začne presne tam, kde sa tá predchádzajúca skončila. So svojím milovaným Béďom Kozím Bobkom prejde hlavný zvierací hrdina príbehom, ktorý mu už dávno predtým napísali hviezdy.

A zatiaľ čo Gumpov prvý príbeh bol smutnejší, v jeho voľnom pokračovaní sa môžete tešiť na množstvo vtipných zvieracích scén. Vedľa hlavného hrdinu sa novo objaví aj psia slečna Jenny, ktorá si zahrá Gumpovu sestru Kytičku.

Manželia Stodolovci, 28. marec

Jaroslav (Jan Hájek) a Dana (Lucie Žáčková) sú mladý pár, ktorý žije v pokojnej dedine, kde sa všetci obyvatelia dobre poznajú. Keďže vidia ľahko zarobené peniaze, rozhodnú sa okradnúť svojho osamelého starého suseda, ktorého Jaroslav zabije. Na ich prekvapenie polícia takmer automaticky akceptuje násilnú smrť dôchodcu ako nehodu a o prípad sa ďalej nezaujíma.

To vedie Stodolovcov k presvedčeniu, že starší ľudia sú ľahkou obeťou nielen drobných krádeží, ale aj vrážd. Už niet cesty späť, Dana si obľúbila moc nad svojimi obeťami a zvláštny dobrodružný pocit víťazstva nad políciou. Jaroslav sa ocitne na križovatke, kde má šancu od Dany odísť, ale nepodarí sa mu to a musí čeliť následkom svojich i jej zločinov.

Godzilla a Kong: Nová ríša, 28. marec

Film Godzilla a Kong: Nová ríša sa hlbšie zaoberá históriou týchto dvoch titanov a ich pôvodom, rovnako ako tajomstvami Ostrova lebiek.

Zároveň odhaľuje mýtickú bitku, ktorá pomohla sformovať tieto výnimočné bytosti a navždy ich spojila s ľudstvom.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #film #kinopremiéry