Snímka V hlave 2 sa stala najúspešnejším animovaným filmom roka

Animovaný film V hlave 2 zožal cez víkend v kinách obrovský úspech. Získal si záujem obrovského množstva divákov a v roku 2024 zaznamenal najlepší otvárací víkend. Od štvrtka do nedele vrátane naň prišlo vyše 65-tisíc divákov.

18.06.2024 09:00
debata (1)
Smútok a Radosť.
V hlave opäť zavládne poriadny chaos.
+6Úzkosť sa už čoskoro stane dominantnou emóciou.

Zároveň ide o najúspešnejší titul od štúdia Pixar v počte divákov za otvárací víkend. Po V hlave 2 nasledovali Hľadá sa Dory s takmer 59-tisíc divákmi počas prvého víkendu a Autá 3 s vyše 37-tisíc divákmi.

V pokračovaní mimoriadne obľúbeného filmu V hlave 2 od spoločností Disney a Pixar budú mať diváci opäť možnosť vidieť, čo sa odohráva v hlave teraz už čerstvej tínedžerky Riley. Dejú sa tu veľké veci – v riadiacom centre prebiehajú nečakané stavebné práce, aby sa tu mohli ubytovať prekvapiví hostia – nové emócie.

Radosť, Smútok, Hnev, Strach a Nechuť, ktorým sa dlho darilo držať veci celkom pod kontrolou, sa ocitnú v úzkych, keď sa ich spoločnosť zrazu rozrastie o úplne nové nepoznané Emócie – Úzkosť, Závisť, Trapas a Nudu.

Dievčatko Riley sa vracia opäť na plátna, teraz už ako tínedžerka, ktorá je konfrontovaná s veľkými zmenami vo svojom mladom živote. S rodičmi sa sťahuje do nového mesta a prostredia, musí si nájsť nové kamarátky a vybojovať si miesto v triede.

V hlave nastáva poplach a panika v riadiacom centre a snaha opäť nájsť rovnováhu a spoluprácu s novými návštevníkmi, ktorí sa nám nasťahovali do Rileynej hlavy. Puberta sa môže naplno rozbehnúť. Ešte, že je tu jej obľúbený hokej.

V hlave 2 Čítajte viac Pokračovanie animovaného hitu je manuálom, ako sa vyrovnať so svojími emóciami

Podľa režiséra Kelseyho Manna bolo pribranie nových Emócií do Rileyinej mysle takpovediac bezproblémové. „Vymyslel som si, že Úzkosť bude hlavnou postavou,“ povedal. „Je to niečo, čo sa naozaj začne objavovať, keď sa staneme tínedžermi – všetci sa s tým môžeme stotožniť.

Na začiatku som robil veľa výskumov o tom, čo sa v tomto veku deje v našom mozgu, čo vyvolalo myšlienku o demolačnej guli, ktorá prechádza cez ústredie – hromada robotníkov, ktorí sa tam hrnú a všetko búrajú. Je to renovácia – tak nejako sa cíti tínedžer. Je to chaotické.“

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #film #animovaný film #V hlave #V hlave 2