Filmoviedky pokračujú štvoricou nových snímok

16.11.2012 12:00
38-filmoviedky 5x Vo filmoviedke Zradení sa Eva...
Vo filmoviedke Zradení sa Eva v podaní Kristíny Farkašovej spolčí s najväčším súperom jej otca Marošom (Marko Igonda). Autor:

Jeden príbeh troma pármi očí. Filmoviedky, cyklus celovečerných príbehov, ktoré divák neuvidí z jedného, ale hneď z troch uhlov pohľadu ich jednotlivých aktérov, je spať. Jednu zo štyroch nových filmoviedok, snímku Martina Kákoša Zradení, uviedli v premiére v rámci práve skončeného 14. ročníka Medzinárodného filmového festivalu Bratislava. Všetky sa ešte v tomto roku dočkajú aj televízneho uvedenia na Jednotke.

Primár neurochirurgie Tibor Hanko (Marián Slovák) sa nemôže sťažovať na neúspech. Vo svojom odbore je uznávanou kapacitou, študenti medicíny sa bijú o miesta na jeho prednáškach, jeho prítomnosť je poctou pre každú spoločenskú udalosť a navyše mu ešte jeho vdovecký život spríjemňuje aj mladá a atraktívna milenka. Všetko sa rozsype s príchodom jeho „nepodarenej“ dcéry Evy (Kristína Farkašová). Nešťastná a celkom nesamostatná žena sa vracia do rodného hniezda z Prahy, kde zanechala neúspešnú kariéru aj stroskotaný vzťah. Skôr ako s „prosíkom“ však prichádza s výčitkou, ktorá sa posunie do roviny záškodníctva, keď zisťuje, že otec spomienku na matku vymenil za spoločnosť jej rovesníčky. Oporné rameno jej ochotne ponúka mladý ambiciózny lekár Maroš Boroš (Marko Igonda), ktorý jej otcovi nemilosrdne šliape na päty. Rád by po ňom prevzal štafetu primára…

Filmoviedka Zradení režisérovi Martinovi Kákošovi celkom vyšla. Vďačí za to iste aj dobre zvolenému hereckému obsadeniu, ktoré dokázalo z na prvý pohľad až príliš jednoznačných postáv urobiť vcelku plnokrvné charaktery. Veď práve v tom tkvie potenciál príbehu podaného paralelne rôznymi rozprávačmi: To, čo sa spočiatku javí ako jasné, sa odrazu po prihliadnutí k verzii druhej či tretej strany posúva niekam inam…

Zradení sa na televízne obrazovky dostanú 11. decembra, už 27. novembra však z cyklu Filmoviedok Jednotka v premiére odvysiela snímku Stanislava Párnického Dušičky seniorov. Tak trochu detektívny príbeh, v ktorom si zahrali Emília Vášáryová, Petr Nárožný, Zita Furková a ďalší, sa odohráva v penzióne pre starých ľudí. O týždeň neskôr, čiže v utorok 4.¤decembra, bude mať premiéru Nočný trezor Karola Vosátka, ktorý zadanie nakrútiť príbeh z troch rozličných uhlov doviedol ešte ďalej – každá časť bude zároveň reprezentovať odlišný filmársky štýl, ak nie priam žáner. Ústrednou zápletkou bude nočné prepadnutie v uliciach Bratislavy a hlavné postavy stvárnia Jevgenij Libezňuk, Karol Šimon a Judita Vargová.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk