Erik Šille vytvára zväčša veľkorozmerné plátna, najnovšia výstava predstavuje jeho komornú tvorbu. Keďže ho oslovujú konfliktné témy, zaujímali ho skôr temnejšie stránky japonskej kultúry. „Napríklad fenomén tradičnej rituálnej samovraždy, nazývaný junši, či mýtmi opradený hustý les Aokigahara na úpätí hory Fudži – vyhľadávané miesto samovrahov. V jeho stvárnení sa však viac ako otázka smrti javí byť dôležitejšou téma zmysluplného života,“ pokračovala kurátorka.
„Maľujem v dnešnom svete ako mladý človek, tak chcem, aby sa v mojej maľbe čo najviac etablovali znaky súčasnosti a čo najviac reflektovala súčasnosť. Najdôležitejšie je, aby som sa pritom bavil ja sám. Počas maľovania mám kútiky úst rozveselené, pretože je to úžasná zábava,“ priznal Erik Šille a pokračoval: „Musím povedať, že som hrozný individualista, niekedy aj egocentrik ako mnohí maliari. Som rád, že robím v médiu, v ktorom nemusím s nikým spolupracovať. Sám skladám "paličky“ a staviam z nich vlastnú stavbu. Najdôležitejšie je pre mňa, že galérie majú o moju tvorbu záujem a môžem vystavovať," dodal maliar, ktorý sa netají fascináciu súčasnou západnou konzumnou popkultúrou.
Pri príležitosti výstavy vznikla exkluzívna limitovaná edícia štyroch grafických listov. Najnovšie diela Erika Šilleho, vystavené pod názvom Made in Japan, budú v nových priestoroch bratislavskej Krokus Galérii na Námestí do 11. októbra.