Bienále ilustrácií avizuje výstava v Bibiane

09.06.2017 07:00

Napriek tomu, že jedno z hlavných podujatí ilustrácie vo svete, Bienále ilustrácií Bratislava (BIB) sa uskutoční až na jeseň, možno diela slovenských ilustrátorov, ktoré nás zastúpia na 26. ročníku BIB, vidieť už teraz.

Umožňuje to výstava Súčasná slovenská ilustrácia knihy – nominačná výstava BIB 2017, ktorú od piatka predstaví verejnosti Bibiana – medzinárodný dom umenia pre deti. Originály vyše 300 ilustrácií z 51 kníh od všetkých 39 prihlásených ilustrátorov sa dajú v sídle Bibiany na Panskej 41 vidieť do 12. júla. Prihlásiť sa na výstavu mohli všetci ilustrátori, ktorým publikovali ilustrácie v knihách pre deti a mládež v posledných dvoch rokoch, alebo piatich, ak sa doteraz nezúčastnili na BIB, na svojej webstránke www.bibiana.sk o tom informuje Bibiana.

Hlavnou novinkou 26. ročníka Bienále ilustrácií Bratislava je zmena miesta jeho konania. Bienále sa po rokoch presunie z Domu umenia na Námestí SNP do sídelnej budovy Slovenského národného múzea na Vajanského nábreží v Bratislave. BIB sa uskutoční od 8. septembra do 29. októbra. O víťazoch cien bienále rozhodne od 3. do 6. septembra medzinárodná porota. Bienále slávnostne otvoria 8. septembra o 17:00 a jeho súčasťou bude 9. a 10. septembra sympózium a od 10. do 15. septembra BIB-UNESCO Workshop Albína Brunovského.

Medzinárodná súťažná prehliadka originálov ilustrácií kníh pre deti BIB je najvýznamnejším podujatím Bibiany – Medzinárodného domu umenia pre deti. Koná sa pod záštitou UNESCO a Medzinárodnej únie pre detskú knihu (IBBY) s podporou Ministerstva kultúry SR každý nepárny rok na jeseň v septembri a októbri v hlavnom meste Slovenska v Bratislave. Je to najvýznamnejšie podujatie výtvarného umenia a ilustrácie pre deti v celosvetovom kontexte. Každý druhý rok sa na ňom stretáva to najlepšie z ilustrátorskej oblasti zo všetkých kútov sveta.

#BIB #Bienále
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk