Bienále ilustrácií avizuje výstava v Bibiane

Napriek tomu, že jedno z hlavných podujatí ilustrácie vo svete, Bienále ilustrácií Bratislava (BIB) sa uskutoční až na jeseň, možno diela slovenských ilustrátorov, ktoré nás zastúpia na 26. ročníku BIB, vidieť už teraz.

09.06.2017 07:00
debata (1)

Umožňuje to výstava Súčasná slovenská ilustrácia knihy – nominačná výstava BIB 2017, ktorú od piatka predstaví verejnosti Bibiana – medzinárodný dom umenia pre deti. Originály vyše 300 ilustrácií z 51 kníh od všetkých 39 prihlásených ilustrátorov sa dajú v sídle Bibiany na Panskej 41 vidieť do 12. júla. Prihlásiť sa na výstavu mohli všetci ilustrátori, ktorým publikovali ilustrácie v knihách pre deti a mládež v posledných dvoch rokoch, alebo piatich, ak sa doteraz nezúčastnili na BIB, na svojej webstránke www.bibiana.sk o tom informuje Bibiana.

Hlavnou novinkou 26. ročníka Bienále ilustrácií Bratislava je zmena miesta jeho konania. Bienále sa po rokoch presunie z Domu umenia na Námestí SNP do sídelnej budovy Slovenského národného múzea na Vajanského nábreží v Bratislave. BIB sa uskutoční od 8. septembra do 29. októbra. O víťazoch cien bienále rozhodne od 3. do 6. septembra medzinárodná porota. Bienále slávnostne otvoria 8. septembra o 17:00 a jeho súčasťou bude 9. a 10. septembra sympózium a od 10. do 15. septembra BIB-UNESCO Workshop Albína Brunovského.

Medzinárodná súťažná prehliadka originálov ilustrácií kníh pre deti BIB je najvýznamnejším podujatím Bibiany – Medzinárodného domu umenia pre deti. Koná sa pod záštitou UNESCO a Medzinárodnej únie pre detskú knihu (IBBY) s podporou Ministerstva kultúry SR každý nepárny rok na jeseň v septembri a októbri v hlavnom meste Slovenska v Bratislave. Je to najvýznamnejšie podujatie výtvarného umenia a ilustrácie pre deti v celosvetovom kontexte. Každý druhý rok sa na ňom stretáva to najlepšie z ilustrátorskej oblasti zo všetkých kútov sveta.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Bienále #BIB