Fotograf Tomáš Hulík získal európske ocenenie v kategórii Divoká príroda

Dokumentárny fotograf a prírodovedec Tomáš Hulík získal tretie miesto v súťaži Federácie európskych profesionálnych fotografov (FEP).

26.03.2018 16:00
Tomáš Hulík Foto:
Tomáš Hulík, biológ, filmár a fotograf.
debata

Cenu v kategórii Divoká príroda si prevzal za kolekciu piatich fotografií Divoké husy – Devínske jazero, Jelení gang – Devínske jazero, Labute – Malé Leváre, Labutie jazero – Veľké Leváre a Žirafa – Masai Mara, Keňa.

Bronzovú sošku kamery udeľuje medzinárodná porota zložená zo 14 odborníkov, ktorej tento rok predsedal oceňovaný dánsky profesionálny fotograf Jorgen Brandt. Do súťaže sa prihlásilo vyše 200 profesionálnych fotografov z 25 krajín s takmer 2000 prácami. Okrem uvedenej kategórie sú ďalšie Komercia, Móda a ilustrácie, Digitálne a výtvarné umenie, Krajinná fotografia, Reportážna a novinárska fotografia, Šport, Svadba, Divočina, Študenti a Mladí fotografi. Ocenenie v súťaži neznamená iba prestížne profesijné ohodnotenie, jej cieľom je pomôcť spropagovať povolanie fotografa a pozdvihnúť úroveň štandardov tejto profesie.

„Túto cenu nevnímam len ako profesionálnu prestíž, ale aj ako pripomienku hlbšieho zmyslu mojej práce. Zaoberám sa hlavne wildlife fotografiou. Fotografovanie je pre mňa životným štýlom, láskou, živobytím a na druhej strane aj neuveriteľnou pasiou. Príroda mi ponúka veľmi veľa možností, je rôznorodá, farebná. Je to pestré pole, kde sa fotograf môže maximálne realizovať. Okrem wildlife fotografie mám rád aj krajinnú fotografiu a tiež rád fotím ľudí,“ uviedol autor po prevzatí ceny v Dubline.

debata chyba
Viac na túto tému: #Tomáš Hulík #FEP