Bibiana hľadá Najkrajšie knihy Slovenska

07.01.2019 07:00

Najkrajšie knihy, ktoré na Slovensku vyšli v roku 2018, hľadá Bibiana, Medzinárodný dom umenia pre deti.

Bibiana vyhlásila súťaž Najkrajšie knihy Slovenska 2018, v ktorej sa hodnotí výtvarná a grafická stránka kníh, ako aj úroveň ich polygrafického spracovania. Diela možno prihlásiť do súťaže do konca januára. Bezchybný výtlačok knihy spolu s kompletne vyplnenou prihláškou treba poslať na adresu Bibiany.

Súťaž Najkrajšie knihy Slovenska je pokračovateľom tradície založenej v roku 1965. Súťažiace knihy sa hodnotia v siedmich skupinách: vedecká a odborná literatúra; krásna literatúra; literatúra pre deti a mládež; učebnice; knihy o výtvarnom umení a obrazové publikácie; bibliofilské tlače a študijné práce poslucháčov výtvarných a polygrafických škôl. Diela hodnotí 20-členná odborná porota.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Bibiana #Najkrajšie knihy Slovenska 2018
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku