Výber z diel najvýznamnejších fotografov vypovedá o vývoji krajinárskej fotografie od polovice 20. storočia až po súčasnosť. Sto tvárí talianskej krajiny z pohľadu tridsiatich piatich fotografov. Kurátormi výstavy sú Walter Liva a Roberto Mutti. Výstavu organizuje Taliansky kultúrny inštitút v Bratislave v spolupráci s Centrom pre výskum a archiváciu fotografií (CRAF) v talianskom Spilimbergu a SNM.
„Krajina sa v dejinách výtvarného umenia objavuje ako motív až v období renesancie, keď Leon Battista Alberti vo svojom diele De Pictura vedecky opísal perspektívu, čo otvorilo dvere pre zobrazovanie mesta, jeho podôb a tvarov. Naopak, vo fotografii je krajina v popredí záujmu už od samotných počiatkov tohto umeleckého odvetvia,“ vysvetľuje kurátor Walter Liva.
Výstava V ústrety kráse prezentuje prostredníctvom viac než sto fotografií taliansku krajinu a jej premeny. Poukazuje na krásu krajiny ako súčasť talianskeho kultúrneho bohatstva. Zaznamenáva premeny vo vzťahu medzi človekom a prírodou, narastajúce rozdiely medzi vidiekom a mestom; zároveň ponúka aj prierez tvorivých prístupov, nových trendov a experimentov pri zobrazovaní krajiny.
Mario Giacomelli v 60. rokoch do fotografií vniesol novú poéziu odtieňov a snov. Nino Migliori predznamenal príchod graffiti a umeleckej avantgardy. Mario De Biasi použil ako prvý v Taliansku spravodajskú fotografiu. V polovici 70. rokov sa začali prvé experimenty, dozrela nová generácia fotografov, ako boli Luigi Ghirri, Gabriele Basilico, Francesco Radino. Nechýbajú fotografie mestského prostredia a architektúry, priemyselné scenérie (Mimmo Jodice, Mario Cresci, Olivo Barbieri, Luca Campigotto, Marco Zanta).