Spomienka na architekta Harminca

, 07.10.2019 15:34
budova SNM
Medzi diela architekta Michala Milana Harminca patrí aj sídelná budova Slovenského narodného múzea na Vajanského nábreží v Bratislave. Autor: ,

Slovenské národné múzeum pripravilo spomienkové podujatie s programom k 150. výročiu narodenia Michala Milana Harminca. Uskutoční sa 7. októbra o 17. hodine v sídelnej budove SNM na Vajanského nábreží v Bratislave.

Michal Milan Harminc patril k tzv. prvej generácii slovenských architektov, zrealizoval niekoľko stoviek obytných, sakrálnych, verejných či priemyselných budov na Slovensku, v Srbsku a v Maďarsku. Ako jediný na Slovensku projektoval a postavil tri múzejné budovy, ktoré dodnes slúžia svojmu účelu.

Každá reprezentuje jedno z období jeho staviteľskej a architektonickej tvorby. Od napodobňovania historických štýlov v prípade budovy Múzea v Turčianskom Sv. Martine (1905 – 1908), cez monumentálnu modernu Zemedelského múzea v Bratislave (1925 – 1928), dnes sídelnej budovy SNM v Bratislave až po funkcionalizmus budovy Slovenského národného múzea v Turčianskom Sv. Martine (1929 – 1932).

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Slovenské národné múzeum #Harminc #architekt
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku