Ilustrátor Martin Kellenberger: Mám rád, keď sa deti rozčertia so štetcom

, 23.12.2019 08:00

Denník Pravda už takmer 20 rokov vyhlasuje detskú výtvarnú súťaž Moje najkrajšie Vianoce a každý rok sa v obrázkoch, ktoré deti kreslili s radosťou a plné očakávania, napĺňa čaro Vianoc. Na ťažkú úlohu - vybrať spomedzi desiatok či skôr stovák jedinečných detských výtvorov tie víťazné, sa opäť podujal výtvarník Martin Kellenberger.

Video: Pozrite si,ako ilustrátor Martin Kellenberger vyberal detské kresby.

Je maliar, grafik aj ilustrátor, jeho obrázky zdobia už mnoho krásnych detských kníh, okrem iných aj kultové diela Panpulóni Miroslava Válka, Maľovaná abeceda Jána Smreka, Riekanky z čítanky Jarmily Štítnickej, ktoré si pamätajú rodičia i starí rodičia dnešných detí. „Keď chytí dieťa do ruky ceruzku, je to nespútané, suverénne, nádherné. Každé dieťa kreslí rado, lebo rado pracuje rukami. Najprv kreslia vďaka svojej fantázii, ale keď trocha vyrastú, chcú kresliť realisticky, a keď sa im nedarí, príde zlom. Mnohí vtedy skončia, a to je škoda,“ povedal v jednom z rozhovorov pre Pravdu.

„Mám rád, keď sa ručička rozčertí s ceruzkou alebo so štetcom, keď obrázok dostane svoj výraz a tvar a zachová sa v ňom detská duša,“ pochvaľuje si ilustrátor nad detskými kresbami. Vianoce preňho stále voňajú kapustnicou starej mamy a víťazný obrázok zas pomarančom a klinčekmi, aj v zimnom motíve z neho vyžaruje teplo rodiny.

Vianoce pre Martina Kellenbergera znamenajú sviatok rodiny, ale aj priateľov, čas, keď si ľudia podajú ruky a odpustia si, krásny čas novej nádeje.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Moje najkrajšie Vianoce #Martin Kellenberger
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku