Pamiatky UNESCO na východe si môžete pozrieť virtuálne

20.04.2020 16:00

Spolu do 250 turistických atrakcií prevažne v Košickom samosprávnom kraji vrátane pamiatok UNESCO si možno pozrieť prostredníctvom virtuálnych prehliadok krajskej organizácie cestovného ruchu Košice Región Turizmus.

Z Košíc sú pamiatky UNESCO na dosah do 100...
Z Košíc sú pamiatky UNESCO na dosah do 100 minút. teraz si ich môžete pozrieť virtuálne. Autor: Košice región turizmus

Virtuálne prehliadky sú pri webe www.unesconadosah.sk sprístupnené pre všetky lokality s výnimkou jednej jaskyne. Ďalšie virtuálne prehliadky nájdu používatelia webu www.kosiceregion.compri jednotlivých bodoch záujmu – pridali sme ich celkom 229. Uviedla to výkonná riaditeľka oblastnej kancelárie cestovného ruchu Košice región turizmus Lenka Vargová Jurková s tým, že tak zareagovali na aktuálnu situáciu súvisiacu s novým koronavírusom.

V prípade pamiatok UNESCO sa zameriavajú na tie, ktoré sú od Košíc dostupné autom do 100 minút. Patria medzi ne aj niektoré v Prešovskom kraji. Aktuálne pracujú na tom, aby sa funkcionalita virtuálnych prehliadok dostala aj do mobilnej aplikácie Košice Región.

Ako pripomenula, virtuálna prehliadka nenahradí živý zážitok. Preto dúfame, že tento nástroj bude správnym navnadením a inšpiráciou k neskoršej osobnej návšteve, čo pomôže domácemu cestovnému ruchu, povedala Vargová Jurková. Podľa jej slov môžu virtuálne prehliadky poslúžiť aj pri vzdelávaní.

Od spustenia tejto funkcie na webe www.unesconadosah.sk je najnavštevovanejšou Dobšinská ľadová jaskyňa, ďalej Spišský hrad či Jasovská jaskyňa. Košice región turizmus pripravuje atraktívnejšie podanie virtuálnych prehliadok aj menej známych miest.

Medzi najnavštevovanejšie pamiatky online...
Medzi najnavštevovanejšie pamiatky online patria virtuálne prehliadky Dobšinskej ľadovej jaskyne. Autor: Košice región turizmus

Na webovej stránke Košice regiń turizmus tiež pripravili vyfarbovaciu náučnú mapu, ktorá má po vytlačení a zložení rozmery 40 krát 90 centimetrov. Mapa skĺbi jednak tvorivú činnosť pri vyfarbovaní s učením sa a poznávaním zaujímavých, často nie úplne najznámejších miest Košického kraja, dodala Lenka Vargová Jurková.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku