Zalistujte sa online do knihy o liptovskej galérii

06.05.2020 19:00
liptovska galeria
Publikácia o liptovskej galérii je po dlhšej dobe opäť dostupná, začítať sa do nej môžete v elektronickej podobe. Autor:

Liptovská galéria Petra Michala Bohúňa v Liptovskom Mikuláši sprístupnila na voľné stiahnutie publikáciu, ktorá mapuje prvých tridsať rokov jej existencie.

Kniha pochádza z roku 1986, zostavil ju Karol Maliňák, a už nie je bežne dostupná. Galéria sa ju preto rozhodla ponúknuť v elektronickej verzii.

Publikácia je rozdelená do šiestich kapitol. Okrem príhovoru vtedajšieho riaditeľa galérie, akademického maliara Ondreja Ivana, obsahuje texty Júliusa Lenka a Vojtecha Mensatorisa, ktorí sa zaslúžili o vznik inštitúcie.

Prvá kapitola približuje historické podmienky a stav rozvoja výtvarnej kultúry v liptovskom regióne. Ďalšia sa zameriava na zriadenie a vývoj galérie. "Prvú časť publikácie, obsahujúcu vyše 56 strán textu a takmer 90 strán obrazového materiálu, si záujemcovia môžu pozrieť alebo stiahnuť v pdf formáte na webe galérie.

Ďalšie kapitoly približujú zbierkový fond, jeho vývoj a stav, výstavnú činnosť či perspektívy rozvoja galérie.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#história #kniha #Liptovská galéria Petra Michala Bohúňa #výtvarné umenie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku