Galériu Márie Medveckej v Tvrdošíne tento rok neotvoria

24.05.2020 18:00
Maria Medvecka Zana a kon 1959
Mária Medvecká: Žena a kôň (1959). Považská galéria umenia Autor:

Galéria Márie Medveckej v Tvrdošíne bude tento rok pre verejnosť zatvorená. Stane sa to historicky prvýkrát.

Dôvodom je nedostatok finančných prostriedkov. TASR o tom informovala riaditeľka správcovskej Oravskej galérie v Dolnom Kubíne Eva Ľuptáková.

Mimoriadna situácia súvisiaca s pandémiou nového koronavírusu ovplyvní aj Hudobné leto na Slanickom ostrove umenia uprostred Oravskej priehrady, ktorého je Oravská galéria dlhoročným partnerom. „Koncerty v rámci plánovaného 44. ročníka Hudobného leta sa tento rok na ostrove neuskutočnia,“ skonštatovala Ľuptáková.

V septembri však pre návštevníkov ostrova pripravujú dve divadelné predstavenia. Divadlo Aréna uvedie monodrámu Tiso v podaní Mariána Labudu mladšieho v réžii Rastislava Balleka. „Druhú plánovanú divadelnú adaptáciu podľa knihy Martina Pollacka Americký cisár, Masový útek z Haliče uvedie Divadlo Pôtoň, Bátovce. Organizátorom a garantom je Peter Balcerčík, predseda občianskeho združenia Kult.1629. Veríme, že nám už nič nenaruší plány,“ doplnila riaditeľka Oravskej galérie.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Oravská galéria v Dolnom Kubíne #monodráma Tiso #Mária Medvecká #Galéria Márie Medveckej
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku