Hľadá sa firma na rekonšatrukciu kaštieľa v Dolnej Krupej

30.06.2020 06:00
grófka Mária Henrieta Choteková, Ružová grófka,...
Kaštieľ v Dolnej Krupej je dnes sídlom Hudobného múzea SNM. Autor:

Ministerstvo kultúry (MK) SR hľadá zhotoviteľa rekonštrukcie pamiatkového objektu kaštieľa v Dolnej Krupej. Od roku 2003 je sídlom Hudobného múzea Slovenského národného múzea.

Výzvu na predkladanie ponúk zverejnili v pondelok vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).

Predpokladaná hodnota zákazky, financovanej prostredníctvom eurofondov z programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Rakúsko, je 2.245.552,40 eura bez DPH. Predmetom tendra je obnova areálu a objektu kaštieľa vrátane reštaurátorských prác. Záujemcovia môžu svoje ponuky predložiť do 30. júla.

Príbuzná rakúskej cisárovnej Žofie a cisára...
Príbuzná rakúskej cisárovnej Žofie a cisára Františka Ferdinanda d'Este, grófka Mária Henrieta Choteková. Autor: SNM

Pôvodne barokový, neskôr v štýle klasicizmu prebudovaný kaštieľ v Trnavskom kraji je od roku 2003 sídlom Hudobného múzea Slovenského národného múzea, zameraného na komplexnú archívnu dokumentáciu dejín hudby a hudobných nástrojov.

Kaštieľ je známy tým, že v ňom prebývala grófka Henrieta Choteková, ktorá bola vášnivou botaničkou a medzinárodne uznávanou pestovateľkou ruží.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Kaštieľ v Dolnej Krupej
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku