V Paríži znovu otvorili slávny Louvre

, 06.07.2020 12:00
Louvre, Paríž, Francúzsko, La Gioconda, Mona Lisa
Louvre v Paríži sa otvára Autor:

V Paríži dnes pre verejnosť opäť otvorili múzeum Louvre, ktoré bolo štyri mesiace zatvorené kvôli opatreniam v súvislosti so šírením koronavírusu.

Návštevníci známych zbierok, medzi ktorými je aj jedinečný obraz Mona Lisa, však musia mať na tvári rúško a ich počet je obmedzený. Podľa riaditeľa múzea Jeana-Luca Martineza sa verejnosti sprístupnilo 45-tisíc štvorcových metrov galérie, v ktorých sa nachádza 30-tisíc známych diel. Nemal by byť preto problém s dodržiavaním bezpečných rozostupov, na ktoré budú dohliadať zamestnanci múzea.

Pred pandémiou sa mohol Louvre počas letnej sezóny každý mesiac pochváliť miliónom návštevníkov. Tri štvrtiny z nich tvorili zahraniční turisti, najmä z USA. Američania však do Európskej únie zatiaľ stále cestovať nemôžu. Martinez preto očakáva turistov najmä z Paríža a blízkeho okolia, v počte 4 až 10-tisíc turistov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Louvre #koronavírus #galéria
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku