Kultúra v Trnavskom kraji bude on-line

26.10.2020 10:00
divadlo jana palarika - online kultura -...
Aj Divadlo Jána Palárika v Trnave je momentálne prázdne. Divákom však ponúkajú program online. Autor:

Divadlo Jána Palárika, šesť župných múzeí, štyri knižnice, štyri kultúrne strediská, dve galérie a jedna hvezdáreň. Všetky kultúrne inštitúcie v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja sú od soboty 24. októbra až do odvolania zatvorené.

Ich zamestnanci však budú aj naďalej pripravovať kultúrno – vzdelávací program.

Kultúrne zážitky si bude môcť verejnosť dopriať aj v období zhoršenej epidemiologickej situácie z pohodlia svojho domova. Niektoré z kultúrnych inštitúcií presúvajú aspoň malú časť zo svojich aktivít do online priestoru.

Napríklad Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave organizuje online literárny večer s riaditeľom knižnice Pavlom Tomašovičom, Západoslovenské múzeum v Trnave je zasa aktívne na sociálnej sieti a približuje tam zaujímavé osobnosti, miesta, budovy alebo udalosti. Rovnako je na sociálnej sieti aktívne aj Záhorské múzeum v Skalici.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Trnava #kultúra online
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku