V bratislavskom Ružinove otvorili veľkú výstavu legokociek

Najväčšia súkromná výstava legokociek prichádza po dvojročnej pauze opäť do bratislavského Ružinova. Expozícia je doplnená o nové lego témy ako: Pán prsteňov, Lego Friends mesto, Power Miners, Lego Technic, Krotitelia duchov a mnoho iného. Celkovo sa môžu návštevníci tešiť na viac ako 3 000 modelov.

29.11.2020 16:00
debata
Foto: Cultus Ružinov
Výstava Legoland

Fanúšikovia modelov legendárnej stavebnice Lego si budú môcť pozrieť výstavu až do 31. januára 2021, a to v Dome kultúry Ružinov na Ružinovskej 28 v Bratislave.

Usporiadatelia pripravili pre návštevníkov približne 30 rôznych tematických scénok s rytiermi, pirátmi, hrdinami zo svetov Hviezdnych vojen alebo Pána prsteňov.

Modelové Lego mesto zavedie deti do sveta dopravnej techniky, skvelých vozidiel a mnohých ďalších doplnkov. V Lego mestskej premávke sa stále niečo deje a deti tam objavia autá rôznych druhov, cesty, vlaky, lode, ale aj vrtuľníky.

Vystavovať sa bude viac ako 3 000 modelov vytvorených z tisícov kusov dôverne známych kociek. Návštevníkov isto poteší aj súťaž o stavebnice Lego. Výhercov vyžrebujú zo zlosovateľných lístkov na konci výstavy.

„Lego zbieram od detstva. Myšlienka zorganizovať Lego výstavu vznikla na jednom veľtrhu v roku 2017, kde som sa dozvedel, že vlastním najpočetnejšiu zbierku Lego modelov na Slovensku a dokonca i v strednej Európe. Prvú väčšiu výstavu som pripravil spolu s Cultusom, a to v roku 2018 v Dome kultúry v Ružinove. Vzhľadom na to, že výstava mala enormný úspech, rozhodli sme sa výstavu zopakovať, a to i v čase korony. Koncepciu, ako aj výstavu modelov sme doplnili o nové Lego témy," opísal Andrej Ďurík, vystavovateľ najväčšej súkromnej zbierky Lego modelov v strednej Európe.

Vstupné pre malých i veľkých staviteľov je 3 eurá. Vstupenky sa dajú zakúpiť priamo na mieste.

Otváracie hodiny výstavy:

Utorok od 16.00 h – 19.30 h

Štvrtok od 16.00 h – 19.30 h

Sobota od 10.00 h – 17.00 h

Nedeľa od 10.00 h – 17.00 h

Pre školy a škôlky je možnosť objednania individuálnej prehliadky výstavy mimo otváracích hodín. Cena pre žiaka je 2 € a učitelia zdarma. Je potrebné si včas rezervovať termín online.

Podujatie pripravili mestská časť Bratislava-Ružinov a Cultus Ružinov v spolupráci s World of Bricks.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #výstava #Ružinov #stavebnica #lego
Flowers