Na bránach štadióna otvorili športovú výstavu

Súčasťou Národného futbalového štadióna (NFŠ) v Bratislave je od utorka výstava fotografií s názvom Krajina víťazov. Najväčšia výstava športovej fotografie na Slovensku, inštalovaná na bránach štadióna, oživuje spomienky na kľúčové úspechy slovenského športu za posledné desaťročia.

02.12.2020 14:00
debata

Po obvode najväčšieho športového stánku na Slovensku si okoloidúci môžu pozrieť viac ako stovku fotografií, ktoré zachytávajú najväčšie úspechy našich športovcov a najznámejšie okamihy zo športových podujatí, kde slovenský šport zanechal svoju stopu.

Svoje práce tam vystavuje 19 slovenských fotografov, ktorí v uplynulých rokoch zachytili kľúčové momenty nášho športu z domácich aj svetových športových podujatí.

Do výstavy sa zapojil aj fotograf agentúry AFP Joe Klamar, nechýbajú oceňované zábery fotografov TASR Michala Svítoka, Pavla Neubauera, Františka Ivána, Radovana Stoklasu a Henricha Mišoviča.

Organizátori vyberali z niekoľkých stoviek fotografií, ktoré poskytli známi a oceňovaní fotografi, vydavateľstvá a agentúry.

„Nebola to ľahká úloha. Vyberali sme takmer mesiac. Prizvali sme športovcov, známe osobnosti aj úplne nezávislých ľudí. Výsledkom je 125 fotografií. Každá má svoj príbeh, silnú emóciu,“ uviedla za organizátorov Ivana Tittelová.

Výstavu v štýle street art gallery, umožňujúcej záujemcom bezpečnú návštevu, organizuje spoločnosť NFŠ v spolupráci so Slovenským olympijským a športovým výborom (SOŠV). Na Tehelnom poli potrvá do 31. decembra tohto roka.

debata chyba
Viac na túto tému: #fotografie #výstava #Národný futbalový štadión #športová fotografia