Odštartované! Piaty ročník súťaže Office roka spustil registráciu

Prihláste sa aj vy do prestížnej súťaže Office roka! Dokázali ste adaptovať vaše priestory na nový normál? Ukážte, že ste trendy, inovatívni a moderní.

12.01.2021 06:00
debata

Pochváľte sa firemnou kultúrou, ktorá je nadčasová, inšpiruje a priťahuje talentovaných ľudí. Vyplňte krátky registračný formulár na stránke www.officeroka.sk a buďte medzi tými, kto ukazuje smer v oblasti transformácie pracovného prostredia.

Jediný a jedinečný projekt v oblasti popularizácie inšpiratívnych pracovných priestorov Office roka má na svedomí realitno-poradenská spoločnosť CBRE. Na Slovensku aktuálne vstupuje už do jubilejného piateho ročníka, pričom obdobné projekty spoločnosť CBRE organizuje aj v Rakúsku, Poľsku, Českej republike, Belgicku či v Rumunsku.

Do súťaže sa u nás môžu prihlásiť tuzemské či nadnárodné spoločnosti nielen zo súkromného sektora, ale aj inštitúcie verejnej správy či spoločnosti z tretieho sektora.

Vzhľadom k turbulentným zmenám na trhu pritom môžete prihlásiť nielen nové kancelárie, ale aj priestory zásadne zrekonštruované, prípadne aj vybrané miestnosti, zasadačku, novú tichú zónu, firemnú kaviarničku či ďalšie inšpiratívne zóny.

Zapojiť sa môžu aj účastníci predošlých ročníkov, a to v prípade, ak majú nové priestory alebo priestory významne zmenené, a ešte ich neposudzovala odborná porota.

Do finále predošlého 4. ročníka súťaže Office roka vybrali až 29 spoločností. Ukázali pritom, že majú know-how nielen vo svojej sfére podnikania, ale zároveň pre ne pracujú spokojní ľudia v inšpiratívnych priestoroch.

Zapojiť sa do súťaže je veľmi jednoduché! Stačí, ak na stránke www.officeroka.sk najneskôr do 28. februára 2021 bezplatne vyplníte krátky formulár.

„Tento rok priniesol niekoľko nových výziev, ktoré sa odzrkadlili aj v transformácii pracovných priestorov. Očakávame, že súťaž ozvláštnia zaujímavé priestory, ktoré budú nasledovať najnovšie trendy do značnej miery ovplyvnené skúsenosťami s ešte stále prebiehajúcou pandémiou – ako je práca z domu, zdieľanie pracovných miest, či nové technológie – a stanú sa tak zdrojom inšpirácie pre ďalšie spoločnosti,“ uvádza Tomáš Pecek, riaditeľ oddelenia architektúry a projektového manažmentu spoločnosti CBRE.

Ceny udelia v štyroch kategóriách

Hlavnú cenu získa Absolútny víťaz Office roka. O túto prestížnu cenu automaticky zabojujú všetky prihlásené firmy bez ohľadu na to, do akej kategórie sa zaregistrovali.

O víťazoch rozhodne odborná porota, ktorá je i tento rok zložená z expertov z radov prestížnych domácich aj zahraničných architektov, projektantov, dizajnérov, konzultantov a špecialistov na pracovné priestory.

O aké kategórie ide a ako si vybrať tú správnu?

ZDRAVÁ KANCELÁRIA: v tejto kategórii môžu zabodovať hlavne priestory zamerané na zdravie a pohodu zamestnancov. Tí by sa v nich mali cítiť komfortne, vytvárať kvalitnejšie vzťahy s kolegami, byť kreatívnejší a podávať lepšie výkony. Kategória je teda vhodná pre priestory s dostatkom svetla, ktoré majú kontakt s prírodou, majú veľa zelene, podporujú pohybové aktivity a správnu životosprávu zamestnancov.

KANCELÁRIA AKO DNA FIRMY: každá spoločnosť má svoju filozofiu, kultúru a víziu. Vlastnú DNA, ktorej je práve kancelária hmotným stelesnením. Ak ju zhmotňuje správne pozitívne pôsobí na zamestnancov, podporuje ich rozvoj v súlade s hodnotami a kultúrou prihlásenej firmy. Kategória je teda vhodná hlavne pre firmy, ktoré majú svoje DNA citeľne zakomponované do architektúry a dizajnu svojich officov.

INOVATÍVNA KANCELÁRIA: inovácie nie sú prepojené len s modernými a šikovnými technológiami. Inovatívne môže byť aj dispozičné usporiadanie priestoru v prospech komfortu zamestnancov tak, aby zjednodušil ich komunikáciu či podporil spoluprácu. Ak vaše priestory obsahujú rôzne flexibilné či nevšedné zóny, dizajnové riešenia, nápadité prvky či iné zaujímavé priestory, ideálnym kandidátom na titul môže byť práve vaša firma.

Všetky potrebné informácie o jednotlivých kategóriách, tohtoročnej porote, partneroch či minuloročných víťazoch nájdete na vynovenej stránke https://www.officeroka.sk.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #súťaž #kancelárie #Office roka