Verejnosť určí ceny v oblasti pamiatok a múzeí

12.01.2021 14:10
vyrocna cena pamiatky a muzea 2018
Výročná cena časopisu Pamiatky a múzeá, archívna snímka. Autor: ,

Verejnosť môže predkladať nominácie na výročné ceny v oblasti pamiatok a múzeí. Ocenenia, ktoré udeľuje redakcia časopisu Pamiatky a múzeá, revue pre kultúrne dedičstvo, honorujú najpozoruhodnejšie diela v oblasti poznávania, ochrany a popularizácie kultúrneho dedičstva.

„Nominácie na výročné ceny časopisu za rok 2020 možno podávať od 13. januára do 15. apríla 2021, návrhy je potrebné posielať výlučne elektronicky vyplnením online formulára,“ informuje spoluvydavateľ časopisu, Slovenské národné múzeum (SNM), na svojom webe.

Pripomína, že nominácie na ocenenia sa týkajú siedmich kategórií – objav/nález/ak­vizícia; expozícia/výstava; publikácia/pe­riodická tlač; obnova/adaptácia; reštaurovanie; podujatie; audiovízia/mul­timédiá.

„Nominačný návrh sa vzťahuje na diela prezentované, publikované, ukončené alebo realizované v priebehu kalendárneho roka 2020,“ upozorňuje SNM.

Videdopozvánka na vlaňajšie udeľovanie cien časopisu Pamiatky a múzeá

Výročné ceny časopisu Pamiatky a múzeá za rok 2020 budú publikované v čísle 3/2021.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Pamiatky a múzeá
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku