Nitra podporí dotáciami kultúru a kreatívny priemysel

21.02.2021 18:00

Rôzne druhy umenia, ale aj realizáciu kultúrnych podujatí, osvetových aktivít či tvorbu umeleckých diel podporí aj v tomto roku nitrianska radnica.

O dotácie na kultúru môžu požiadať fyzické i právnické osoby, ktoré majú v Nitre sídlo, prípadne tam vykonávajú svoju činnosť.

Projekty je možné predkladať do 15. marca. Zámerom podpory je rozvoj kultúry na území mesta Nitry a spestrenie i rozšírenie žánrov podujatí. Cieľom je rozvoj kultúrneho života a zvýšenie atraktivity mesta pre návštevníkov a turistov.

Nitra chce v tomto roku prioritne podporovať umenie vo verejnom priestore, oživenie pešej zóny, zviditeľnenie mesta v rámci Slovenska, podujatia zamerané na významné výročia a osobnosti, a tiež na zlepšenie vzájomného poznávania kultúr.

„Vzhľadom na súčasnú situáciu a pretrvávajúcu hrozbu pandémie upozorňujeme žiadateľov, aby už pri tvorbe projektov mysleli aj na možné obmedzenia,“ pripomenul magistrát.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Nitra #kultúrna politika #kultúra #dotácie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku