
V ankete múzea odpovedalo viac ako 600 ľudí väčšinou z Francúzska, ale prišli aj reakcie zo Španielska, Južnej Ameriky alebo z Číny. Všetci odpovedali na rovnakú otázku: „Aký predmet je stelesnením vášho každodenného života v karanténe?“
Celkovo prišlo 117 predmetov ako napríklad prototyp prístroja na dezinfekciu rúšok; hra backgammon podomácky vyrobená z dosky na krájanie chleba; denníček z výstrižkov z novín alebo umelecké predmety inšpirované všedným životom. Ďalej s nimi bude pracovať vedúca výskumu v Muceme Aude Fanloová a jej vedecký tím.
„Sme priestor pre zachytenie každodennosti, bežných vecí,“ vysvetľuje Fanloová. „Naše zbierky vznikajú aj prieskumom v teréne, nemáme iba umelecké predmety. Pokračujeme v metóde, ktorá je súčasťou DNA múzeí o spoločnosti,“ dodáva Fanloová.
Kým sa predmety stanú exponátmi v múzeu, bude ich skúmať sociológ Simon Leroulley z univerzity v meste Caen, ktorý napíše „socio-antropologickú analýzu každodenného života v karanténe“. Pocit samoty v karanténe inšpiroval niektorých k vzniku imaginárnych priateľov. Cathy a Christian si vytvorili „muža s cigarou“. Cigaru predstavuje papierová trúbka, ústa záchodová doska, oči dve rolky toaletného papiera.

Inde pre komunikáciu so susedmi vymysleli systém farebných signalizačných vlajok. Niektorí zase písali stále dookola vety ako pri opisovaní školských trestov, aby sa prinútili zostať doma. Na prekonanie bežných dní niekomu pomohol trhací kalendár.

Múzeum spustilo anketu spojenú so zbierkou na sociálnych sieťach, ale aj v teréne, medzi ľuďmi zo slabších sociálnych vrstiev, prichádzajúcimi do potravinovej banky na severnom okraji Marseille. S ich pomocou chce Simon Leroulley dokázať, ako veľmi sa líši život v karanténe práve v takých štvrtiach.