Múzeum TANAPu od pondelka opäť otvoria

Múzeum Tatranského národného parku (TANAP) v Tatranskej Lomnici bude od pondelka 19. apríla znovu otvorené. Ako informovalo na sociálnej sieti, jeho pracovníci počas zimných mesiacov spravili v expozícii viacero úprav. Lákadlom pre návštevníkov by mala byť nová dioráma predstavujúca vysokohorské prostredie TANAPu. Dominuje jej vypreparovaný útočiaci rys s kamzíkom. Na diele spolupracovali poľskí a slovenskí preparátori.

15.04.2021 14:00
08-09-belianske4 Foto: ,
Múzeum TANAP v Tatranskej Lomnici návštevníkov oboznamuje s charakterom tatranskej prírody, s jej ochranou a s dejinami sprístupňovania Tatier. Patrí medzi najnavštevovanejšie múzeá svojho druhu na Slovensku, cestu si tam nájde okolo 30-tisíc návštevníkov ročne.

Podmienkou otvorenia bude dodržanie bezpečnostných opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19, a to 15 metrov štvorcových na jednu osobu, prekrytie dýchacích ciest respirátorom a negatívny test na koronavírus.

Múzeum TANAPu býva za bežných podmienok otvorené celoročne, s výnimkou vianočných a novoročných sviatkov a obdobia pravidelnej každoročnej rekonštrukcie a modernizácie expozície. Návštevníkov oboznamuje s charakterom tatranskej prírody, s jej ochranou a s dejinami sprístupňovania Tatier. Patrí medzi najnavštevovanejšie múzeá svojho druhu na Slovensku. Ročne si jeho expozíciu príde pozrieť približne 30-tisíc ľudí. Výstavná časť múzea je rozdelená na prírodovednú, ochranársku, historickú a etnografickú.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Múzeum TANAPu