Nová Cvernovka 1. mája otvára zatvorené ateliéry on-line

Pre mnohých Bratislavčanov aj cezpoľných bolo zvykom osláviť dnešný sviatok práce v Novej Cvernovke počas dňa otvorených ateliérov. Kvôli pandémii sa podujatie už druhý rok presúva do on-line priestoru, no divákom a fanúšikom kultúrno-kreatívneho centra sa bude prihovárať pestrým programom po celý deň až do neskorých nočných hodín. Áno, tí, ktorí dramaturgiu Novej Cvernovky poznajú už tušia, že celodenné predstavovanie ateliérov, diskusie a koncerty zavŕši streamovaná párty Nočná.

, 01.05.2021 10:00
nova cvernovka 1.maj Foto:
V Novej Cvernovke otvoria umelci svoje ateliéry tradične 1. mája, ibaže on-line.

Začnime teda hudobným programom. Cvernovkári odpremiérujú interveNCie, umelecké vystúpenia z netradičných priestorov Novej Cvernovky. Z internátnej kuchyne zahrá Blame Your Genes, Alice Volf vystúpi pri bistre Dvanásť Duší a zvuk hardcor kapely Kultúra smrti sa bude rozliehať z hlavnej sály. V spolupráci s ateliérom Atom predstavia svoj nový album Eremen & Petijee.

Diskusia bude venovaná budúcnosti kultúrneho a kreatívneho priemyslu 21. storočia, kultúrnej ekológie a Nového európskeho Bauhausu – medzinárodnej iniciatívy, ktorá spája udržateľnosť, kultúru, rozvoj komunít aj investícií.

Nová Cvernovka Čítajte aj Nová Cvernovka pozýva na Deň zatvorených ateliérov

Braňo Čavoj sa rozhovorí o plánoch a projektoch Nadácie Cvernovka a ďalším hosťom v štúdiu Novej Cvernovky bude architekt Michal Janák z ateliéru Plural. Dramaturgička Janka Smokoňová priblíži divadlo v Novej cvernovke a Platfromu pre súčasný tanec zastúpi performerka a tanečníčka Soňa Kúdelová.

Počas streamovanej prvomájovej oslavy odpremiérujú aj dokument Suť na Park, ktorý priblíži unikátny ekologický koncept výstavby, počas ktorého cvernovkári premenili suť a odpadové materiály na park.

Nová Cvernovka 1.MÁJ Čítajte aj Letný program v Novej Cvernovke. V Park de Palma sa bude hrať aj premietať

Michal Havran so svojím hosťom zas odkryje problematiku sviatku práce, ktorý sa spája s ideológiou bývalého režimu a úryvok z novej, ešte nevydanej knihy spisovateľa Ballu prečíta herec Juraj Hrčka.

Celodenný live stream bude možné sledovať na online platformách Novej Cvernovky (Facebook a Youtube) a kúpou virtuálneho lístka môžu záujemcovia podporiť fungovanie ich obľúbeného kultúrneho priestoru.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Nová Cvernovka