Skúmate vraj sociálny rozmer sídlisk. Ako sa takáto náročná téma zmestila do vašich diel?
Break the Wall je výtvarný projekt, pre ktorý sme s Filipom Sabolom vytvorili spoločné diela. Nie je to prvoplánový pohľad na mesto a sídlisko, ale zobrazenie situácie či vzťahov maliarsko-grafickým jazykom symbolov a emotikonov. Na výstave sú závesné obrazy na plátne v komornom formáte a jedno veľkorozmerné dielo. Na tomto obraze, volá sa Kľúč od mesta, balansuje tento kľúč na špičke prsta ruky. Divák môže rozhodnúť, komu tento atribút prináleží: Primátorovi, bosovi štvrte alebo občanovi?

Čo vás s kolegom zblížilo natoľko, že ste vytvorili tandem a ako ste postupovali?
Pochádzame z tej istej časti Bratislavy a nad spoluprácou sme uvažovali už dlhšie. Keď sa naskytla príležitosť v Station Contemporary Art Gallery, dali sme dovedna hlavy, štetce, fixky aj ruky. Najprv sme zvolili veľkosti formátov, ktoré budú vhodné pre priestor galérie, a potom sme si vytvorili digitálne návrhy. Tie sme preniesli maliarskym spôsobom na plátna. Dúfam, že za výsledkom vidno spoločne vloženú energiu a vzájomnú hru výtvarných princípov.

Ste obaja deti sídliska?
Obaja sme vyrastali v Ružinove. Dnes už tam nebývame, nazeráme naň z odstupu, ale korene ostávajú. Vnímame, že sídliská sa od čias, keď sme boli deti, zmenili. Máme pocit, že je tam menej gangov a menej kriminality. Priebežne pracujeme aj na zlepšovaní a kultivácii verejného priestoru mesta prostredníctvom veľkoformátových nástenných malieb.

Prečo by mali diváci vašu výstavu vidieť?
Môže im poskytnúť nový pohľad na túto problematiku, pomôže lepšie pochopiť príbehy z betónovej ríše. Pre nás je táto výstava zhodnotením určitej etapy života prostredníctvom spoločného dialógu a práce. Myslím si, že je to dnes neobvyklé, a teda vzácne. Máme pocit, že sme aj takto prelomili stenu.