Dôležitý medzník na ceste k obnove hradu Krásna Hôrka

V Úradnom vestníku Európskej únie bolo dnes zverejnené oznámenie o verejnej súťaži, vypísanej Slovenským národným múzeom s názvom zákazky: „Obnova hradu Krásna Hôrka a revitalizácia bezprostredného okolia hradu.“

22.11.2021 08:00
Krasna Horka, hrad, rekonstrukcia, zeriav Foto:
Hrad Krásna Hôrka.
debata (2)

Verejné obstarávanie vypísalo Slovenské národné múzeum (SNM), predpokladaná hodnota zákazky je 19 630 000 eur bez DPH. SNM ako verejný obstarávateľ bude pre záujemcov o zákazku realizovať obhliadky na hrade. Termín na prihlásenie sa na takúto obhliadku je do stredy 8. decembra 2021. Lehota na predkladanie ponúk na realizáciu zákazky je do 25. januára 2022.

„Vyhlásenie tejto medzinárodnej súťaže predstavuje významný medzník na ceste k obnove hradu Krásna Hôrka a k tomu, aby mohla Krásna Hôrka opäť otvoriť brány pre svojich návštevníkov. Projekt vypracovaný Slovenským národným múzeom bol odsúhlasený Krajským pamiatkovým úradom v Košiciach.

Naším cieľom je komplexná obnova hradu Krásna Hôrka a revitalizácia jeho bezprostredného okolia, aby v podhradí vzniklo moderné a pekné zázemie pre turistov. Osobitne nám záleží na kvalitnej a udržateľnej obnove hradu, ktorá musí byť nielen estetická, ale musí spĺňať všetky požiadavky na uspokojenie požiadaviek návštevníkov v 21. storočí,“ povedal generálny riaditeľ Slovenského národného múzea Branislav Panis.

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Krásna Hôrka