Obľúbený projekt Stredoslovenského múzea Zasaď si svoju rastlinku pokračuje

Aj tento rok pripravilo Stredoslovenské múzeum pre rekreačných záhradkárov, milovníkov prírody a jej ochrancov, pokračovanie obľúbeného projektu Škatuľka s rastlinkou. Po jedlej fazuľke, zmesi lúčnych kvetov a mäty dlholistej si tak záujemcovia môžu svoju záhradku rozšíriť o hrach siaty, kôpor voňavý či nevädzu poľnú.

17.01.2022 16:00
Rastlinka Foto:
Stredoslovenské múzeum už o pár dní spustí pokračovanie obľúbeného projektu Zasaď si svoju rastlinku.
debata

Stredoslovenské múzeum aj tento rok vyzýva všetkých malých aj veľkých nadšencov a zvedavcov, aby pokračovali vo svojich pestovateľských počinoch a rozšírili svoju záhradku či balkón o ďalšie tradičné slovenské plodiny a bylinky. Aj tentokrát pôjde o rastlinky, ktoré ich okolie nielen rozvoňajú, ale aj skrášlia a v neposlednom rade sa stanú súčasťou skvelých jedál.

„Minuloročná pestovateľská aktivita sa stretla s mimoriadne pozitívnym ohlasom, a to nielen u širokej verejnosti, ale aj vo vzdelávacích inštitúciách. Sme radi, že sme mohli prispieť k ozvláštneniu hodín biológie či pestovateľskej výchovy. Aj z našich detí sa tak mohli stať úspešní záhradkári či pozorovatelia, ktorí si svoje postrehy zakresľovali či popisovali.

Aj tento rok sme sa preto rozhodli pokračovať v projekte Zasaď si svoju rastlinku a prinesieme nové rastlinky, ktoré potešia tak oko, ako aj jazyk. Pôjde o hrach siaty, nevädzu poľnú, či kôpor voňavý“, ozrejmil riaditeľ Stredoslovenského múzea Marcel Pecník.

V zaujímavom a originálnom obale nájdu návštevníci múzea všetko potrebné k tomu, aby sa z nich stali úspešní pestovatelia pôvodných slovenských rastlín. Projekt však okrem vzdelávania poskytuje aj ekologickú aktivitu.

„Náš obal, v ktorom si záujemcovia svoju rastlinku na začiatku pestujú je rozložiteľný, takže sa snažíme ísť s dobou aj v tomto smere. Zároveň na ňom pestovatelia nájdu uverejnené zaujímavosti o tej ktorej rastlinke a cenné rady, ako sa o ňu vzorne starať. Veríme, že každý, kto sa po našej aktivite rozhodne siahnuť, sa nielen niečo naučí, ale bude to mať preňho aj zábavný rozmer.

Zároveň budeme prostredníctvom našich sociálnych sietí prinášať rôzne zaujímavosti, cenné rady a aktivity súvisiace s týmto projektom“, priblížila vedúca Prezentačného oddelenia Ivana Žačoková.

Radosť z pestovania spolu s novými poznatkami si môžu malí aj veľkí záhradníci priebežne zaznamenávať a svoje pozorovania konzultovať s pracovníkmi Tihányiovského kaštieľa. Každý záujemca si môže rastlinky zakúpiť v pokladni Tihányiovského kaštieľa alebo objednať na telefónnom čísle 048/ 410 33 76, či online adrese: obchod@ssmuzeum.sk.

Produkty z ekoprojektu Zasaď si svoju rastlinku budú dostupné k zakúpeniu od 01. februára 2022. Viac informácií o projekte nájdete aj na stránke www.ssmuzeum.sk a na sociálnych sieťach Stredoslovenské­ho múzea.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #príroda #Stredoslovenské múzeum #Zasaď si svoju rastlinku