Paulína Halasová je absolventkou maľby na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Charakteristický je pre ňu najmä figurálny prejav vo veľkoformátových maľbách. Využíva realistické maliarske techniky, kresbu a jednoduchú ilustráciu, do ktorej vstupuje aj textovou formou. V jej dielach sa vyskytujú krátke slogany a ironické príbehy, čím odkazuje na internetovú komunikáciu prostredníctvom smajlíkov a emotikonov.
Sociálne siete sú jedným z prvkov, ktoré zásadne ovplyvnili Halasovej tvorbu. Aj preto vo svojich maľbách komentuje súčasné podoby krásy, moci, manipulácie a túžby po pozornosti. Vo svojich dielach ponúka tiež náhľad na vysokú konkurenciu a sebaprezentáciu v umeleckom prostredí.
Halasová skúma hranicu medzi tým, čo je krásne a čo je škaredé, a toto rozdelenie spochybňuje. Zaujíma sa, na základe akých kritérií delíme maľby na dobré, zlé a gýčové. V realistickej maľbe kombinuje prvky, ktoré sú vnímané práve ako gýč (jelene, motýle, šelmy, exotické a historické interiéry), vďaka čomu vytvára gýč, ktorý sa neberie vážne.
Čítajte aj Cecilizmus vyskúšal aj Mr. BeanVýtvarníčka vo svojich dielach zobrazuje najmä ženské postavy, či už silné hrdinky z komiksov, alebo obyčajné smrteľníčky. Jej obrazy sú z hľadiska farieb pestré, napriek tomu v sebe jednotlivé postavy nesú istú animálnosť. Sú totiž odhodlané naplniť svoje túžby bez akýchkoľvek obmedzení. Mnohé z nich sa preto nakoniec premieňajú na krásnych a zároveň nebezpečných predátorov s ľudskou tvárou. Halasová sa nebojí siahnuť ani po brutálnych scénach či telesných deformáciách. Ide o drsnú a prehnanú iróniu, ktorou umelkyňa upozorňuje na zákernosť a povrchnosť „lajkovej“ generácie.
Čítajte aj Fero Lipták vystavuje v Galérii SPP maliarsku tvorbu posledných rokovPaulína Halasová je dvojnásobnou finalistkou súťaže Nadácie VÚB Maľba a finalistkou súťaže Trienále portrétu Galérie P. M. Bohúňa. Má za sebou niekoľko kolektívnych i samostatných výstav. Jej diela zdobili Galériu umelcov Spiša, Šarišskú galériu v Prešove, blu : gallery v Modre či Flatgallery v Bratislave. Okrem maľby, kresby a grafických návrhov sa venuje aj scénografii – na Katedre scénografie Vysokej školy múzických umení v Bratislave absolvovala štyri semestre.