VŠVU ponúka mladé umenie a PÁRTYcipáciu

, 01.06.2012 09:41
VŠVU, PÁRTYcipuj
Stavba konštrukcie, ktorá poskytuje priestor pre projekt PÁRTYcipuj! Autor:

Vysoká škola výtvarných umení (VŠVU) v Bratislave štartuje ďalšiu prehliadku semestrálnych prác svojich študentov pod názvom Letný prieskum 2012.

Záujemcovia ju budú môcť vidieť od piatka do nedele (1.-3.6.) denne od 9. do 18. hodiny v troch objektoch školy na Hviezdoslavovom námestí 18, Drotárskej ceste 44 a Koceľovej ulici 23. Je to najväčšia výstava aktuálneho mladého umenia na Slovensku.

„Prieskum je tradičným podujatím oboznamujúcim verejnosť s najnovšími tendenciami, ktoré formujú študentov katedier architektúry, dizajnu, fotografie, grafiky, intermédií a multimédií, maľby, reštaurovania, sochy, textilnej tvorby, úžitkového umenia a vizuálnej komunikácie. Predstavuje to najčerstvejšie umenie a nekonvenčné pohľady mladých umelcov na svet okolo nás,“ uviedla Jana Gavalda Bellanová, PR manažérka VŠVU.

Súčasťou podujatia je aj výstava v galérii Medium pod názvom No autonomy, no heteronomy: hacking. Študenti katedry architektúry predstavujú na nej zo stropu visiacimi veľkými priestorovými bielymi objektmi svoje návrhy na projekt Campus VŠVU.

Čo je kampus VŠVU? Čo by mal obsahovať? Ako by mal fungovať? Kto by o tom mal rozhodovať? Ako môžeme lepšie využiť priestory školy? Tieto otázky kladie aj kreatívny projekt s názvom PÁRTYcipuj! Podľa organizátorky projektu Dominiky Belanskej je zámerom podujatia, ktoré „zastrešuje“ lešenie vedľa budovy VŠVU, rozprúdiť diskusie, workshopy, ale aj zábavu. Hlavná diskusia na tému „Aký by mal byť kampus VŠVU?“ bude v sobotu 2. júla po šestnástej hodine.

„PÁRTYcipácia je spôsob tvorenia, ktorý zahŕňa všetkých. Nechce striktne rozlišovať medzi autorom a publikom (alebo architektom a užívateľmi). Rozpoznáva a podporuje kreativitu všetkých tvorcov/užívateľov priestoru,“ vysvetľuje Belanská.

Každý účastník podujatia, študenti, pedagógovia, zamestnanci VŠVÚ, alebo aj ktokoľvek s kreatívnymi nápadmi, môže prispieť vlastným materiálom – škatuľami, doskami, fóliami a samozrejme s programom.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku