Esterházyho palác v Bratislave bude pre rekonštrukciu zatvorený od júna do septembra

Pred letným uzatvorením galérie však SNG pripravila špeciálny program pre zdravotníkov – Infúzia umenia, ktorý sa bude konať počas celého víkendu 4. – 5. júna.

10.05.2022 12:00
SNG Foto: ,
Slovenská národná galéria.
debata

Slovenská národná galéria (SNG) dočasne uzavrie pre verejnosť Esterházyho palác v Bratislave z dôvodov finalizácie rekonštrukcie galerijného areálu. Ako informovala govorkyňa SNG Klára Hudákova, galéria tak bude uzatvorená od 4. júna do 2. septembra.

Pred letným uzatvorením galérie však SNG pripravila špeciálny program pre zdravotníkov – Infúzia umenia, ktorý sa bude konať počas celého víkendu 4. – 5. júna.

Návštevníci ešte v máji môžu vidieť výstavy Motýľa nekúpiš, 7×7. Sedem slobodných úvah o umení, ako aj Máš umelecké črevo? – Sloboda voľby či Experimentálnym expozíciám na prvom poschodí. Galéria sa zapojí aj do Noci múzeí a galérií. Počas leta si priaznivci umenia budú mať možnosť nahradiť absenciu bratislavskej základne aj výletom do Schaubmarovho mlyna v Pezinku.

Poslednou udalosťou pred letným uzavretím galérie bude špeciálny program určený zdravotníkom. Galéria bude otvorená 4. – 5. júna len pre lekárov, zdravotné sestry, sanitárov a pre ich rodiny, ktorí budú môcť zažiť rôzne typy programov. Marcela Kvetková a Kristína Paulenová z Oddelenia marketingu a tvorby programov SNG priblížili, že zdravotníkov budú čakať tvorivé aktivity pre rodiny s deťmi, kreatívne workshopy pre dospelých.

„Tento program vnímame ako hodnotový a spoločensky dôležitý. Pripravovali sme ho s cieľom prejaviť úctu a vďaku zdravotníkom/zdra­votníčkam po ich nesmierne náročnom pracovnom období, počas ktorého sa o nás všetkých s vytrvalosťou starali. Pri tejto príležitosti by sme im to radi oplatili vo forme ‚umeleckej‘ starostlivosti smerom od nás,“ objasnila riaditeľka Úseku marketingu a komunikácie SNG Bohdana Hromádková.

debata chyba
Viac na túto tému: #rekonštrukcia #SNG #Slovenská národná galéria #Esterházyho palác
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy