V Galérii Kolomana Sokola vystavujú diela Taliana Fernanda Garbellotta

Diela talianskeho umelca Fernanda Garbellotta vystavujú v Galérii Kolomana Sokola (GKS) v Liptovskom Mikuláši. Výstava vznikla na základe spolupráce talianskeho Národného inštitútu pre súčasné umenie s Liptovskou galériou Petra Michala Bohúňa, pod ktorej správu GKS patrí. TASR o tom informovala Katarína Jurkovičová z galérie.

10.05.2022 14:30
Fernando Garbellotto - Rete-Frattale Foto:
Fernando Garbellotto - Rete-Frattale.
debata

Garbellotto sa venuje maliarstvu od 80. rokov minulého storočia. „Vo svojej tvorbe sa sústreďuje na experimentovanie s geometrickými tvarmi, ktoré znamenali začiatok čoraz hlbšieho filozofického a estetického bádania. Práve tu sa zrodila poetika sietí, s ktorými uskutočnil viaceré vystúpenia a video performance,“ priblížila Jurkovičová.

Ako dodala, výstava s názvom Fractal Net Thinking skúma tému sietí a jej prepojenia so súčasným svetom, vytvoreným zo vzťahov, kontaktov a súvislostí. Zdôraznila, že Garbellottove diela sú realizované ako komplexné systémy, skladajúce sa z rôznych prvkov, uzlov a sietí.

„Navzájom prepletené časti plátna vytvárajú trojrozmernú hru farieb, svetiel a tieňov, plných a prázdnych miest,“ prezradila Jurkovičová.

Výstava potrvá do 25. júna.

debata chyba
Viac na túto tému: #Galéria Kolomana Sokola v Liptovskom Mikuláši #Fernando Garbellotta
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy