V Bratislavskom kraji otvoria v sobotu výtvarníci svoje ateliéry a dielne

V sobotu 23. septembra môžu návštevníci Bratislavského kraja nahliadnuť do umeleckých ateliérov v rámci podujatia Deň otvorených ateliérov. Svoje priestory sprístupní viac ako 50 výtvarníkov z 38 ateliérov a piatich dielní v Modre, Budmericiach, Šenkviciach, Viničnom, Pezinku, Limbachu, Svätom Jure, Bratislave, Rovinke, Stupave, Malackách, Kuchyni a Rohožníku. Otvorené budú od 10.00 do 21.00 h.

23.09.2023 09:00
Paleta, maliar, farby, štetec Foto:
Ilustračné foto
debata

„Deň otvorených ateliérov je jedinečnou príležitosťou pre milovníkov umenia, amatérskych tvorcov, ale aj zvedavcov spoznať svet, v ktorom amatérski i profesionálni výtvarníci tvoria, kde vdychujú, prostredníctvom svojho talentu a z hĺbky svojho ducha, krásu matérií,“ priblížil Ján Honza z Malokarpatského osvetového strediska v Modre, ktoré je organizátorom podujatia.

Dni majstrov ULUV 2021 Čítajte viac Neviete, kam v septembri? Vyberte si z programu Dní európskeho kultúrneho dedičstva

Priestor je tiež vytvorený na rozhovory s autormi, výmeny názorov či vzájomnú inšpiráciu. Chýbať nebudú ani viaceré výstavy, naplánovaných je ich 12.

Antonín Procházka: Zátiší s konvicí a lahví Čítajte viac Na nových výstavách v SNG žiaria hviezdy a príbehy

Zoznam otvorených ateliérov je zverejnený na webovej stránke strediska. Ateliéry budú na danej adrese označené maliarskym stojanom s informačnou tabuľou a maliarskou paletou s číslom ateliéru. Podujatie podporil Fond na podporu umenia

debata chyba
Viac na túto tému: #otvorené ateliéry