Výstava Vojna na Ukrajine. Tvár nepriateľa odhaľuje tragické skutočnosti totálnej ruskej invázie na Ukrajinu

Výstavu si možno pozrieť do 10. októbra v sídelnej budove SNM na Vajanského nábreží v Bratislave.

28.09.2023 14:00
SNM, Vojna na Ukrajine Foto: ,
Z výstavy Vojna na Ukrajine. Tvár nepriateľa v sídelnej budove Slovenského národného múzea (SNM). Na snímke inštalácia vojenskej obuvi príslušníkov armády Ruskej federácie.
debata

Ministerka kultúry Silvia Hroncová bola na vernisáži expozície Slovenského národného múzea (SNM) o ruskej vojne na Ukrajine. Výstavu s názvom „Vojna na Ukrajine. Tvár nepriateľa“ si možno pozrieť do 10. októbra, v sídelnej budove SNM na Vajanského nábreží v Bratislave. Ako na sociálnej sieti ďalej informovalo Ministerstvo kultúry (MK) SR, ide o spoločný projekt SNM a Národného múzea dejín Ukrajiny počas druhej svetovej vojny v Kyjeve.

„Výstava, prezentovaná v sídelnej budove SNM v Bratislave odhaľuje tragické skutočnosti totálnej ruskej invázie na Ukrajinu, ktorá ukrajinskému ľudu priniesla desivé utrpenie a spúšť. Predstavuje autentické vojnové artefakty zozbierané múzeom na terénnych expedíciách po oslobodených územiach Ukrajiny bezprostredne po ústupe ruských jednotiek," priblížil rezort kultúry. Doplnil, že ide o súčasť dokumentácie vojny, ktorú múzeum robí už od začiatku ruskej invázie.

debata chyba
Viac na túto tému: #múzeum #vojna na Ukrajine