Cieľom je zostaviť knihu fotografií ľudí vo veku od 1 do 100 rokov zo stovky rôznych miest po celom Slovensku.
Od polovice mája si anektujem nádherný spirituálny priestor v Stupave. Pozýva Marek Ormandík do galérie, ktorá sa stane aj jeho ateliérom.
Výstavu Krajina a jej hrdinovia - 25 príbehov z NDR otvorili pred pár dňami v berlínskom Múzeu NDR (DDR Museum).
Tohtoročnými laureátmi Ceny ARCH za výnimočnú architektúru sa stali Benjamín Brádňanský a Vít Halada z ateliéru N/A s dielom Dom 10 plošín. Slávnostné vyhlásenie ocenenia sa uskutočnilo vo štvrtok večer v Galérii mesta Bratislavy.
Ožije motívmi rozprávok Ľudmily Podjavorinskej a tvorby Janka Kráľa.
Európska komisia toto prestížne ocenenie udeľuje lokalitám symbolizujúcim spoločnú európsku históriu, kultúru a hodnoty, na ktorých stojí európska integrácia.
V Galérii Ústredia ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) v Bratislave sú vedľa seba vystavené niekoľkostoročné aj celkom čerstvé dizajnérske drevené výrobky. Funkčné a krásne, tradičné aj neobvyklé.
Na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave otvoril výstavu s názvom Česko bez bariér, kde predstavil šesť českých krajov.
Vojna na Ukrajine vrhla tiene aj na medzinárodnú umeleckú výstavu Bienále v Benátkach (Biennale Arte 2022). Ruský pavilón neotvorili a ukrajinskí umelci upozorňujú na hrôzy v ich vlasti. Prázdny zostal i česko-slovenský pavilón, hoci z úplne iných dôvodov.
V dňoch 13. až 15. mája sa bude v priestoroch Fakulty architektúry a dizajnu STU v Bratislave konať prvý ročník jedinečnej komiksovej konferencie Panel pre všetkých tvorcov a fanúšikov tohto média.
Diela obľúbenej karikaturistky a ilustrátorky Boženy Plocháňovej sú opäť vystavené v Bratislave. Pod názvom Úplné poľudštenie opíc ich možno vidieť vo výstavnej sieni Toto! je galéria.
Dražba v parížskej pobočke aukčného domu Christie’s sa má síce konať až 18. mája, no už teraz priťahuje pozornosť znalcov z celého sveta.
V Magna Gallery v Piešťanoch je do 3. mája výstava Matúša Maťátka Zodiak. Výstavný projekt v kurátorskej koncepcii Richarda Gregora štylizuje znamenia zverokruhu.
V Slovenskom inštitúte na Wipplingerstrasse vo Viedni sa do 3. mája koná výstava slovenského výtvarníka Martina Kellenbergera Renesancia humanizmu.
Príroda využívala mnohé technológie už dávno pred tým, ako ich objavili ľudia. Približuje to výstava Bionika - Príroda na to prišla prvá.
Vo veku 83 rokov zomrel v pondelok rakúsky výtvarník Hermann Nitsch. Bol spoluzakladateľom hnutia Wiener Aktionismus združujúceho umelcov, ktorí sa venujú performatívnemu umeniu a ďalším netradičným spôsobom tvorby.
Výstava Slovenskí spisovatelia objektívom Petra Procházku predstavuje portréty autorov slovenskej literatúry z rokov 1989 až 2020.
Podľa Sotheby je obraz Alžbety II. "jedným z najsilnejších vyobrazení ženskej sily vôbec".
Niekedy môže pomôcť aj (ne) obyčajná fotografia zakúpená s ušľachtilým zámerom.
V Galérii X na Zámočníckej ulici v Bratislave je do 30. apríla výstava Igora Kováča Surovosť v skle.
Leonardo da Vinci sa považuje za najkreatívnejšieho génia v dejinách ľudstva.
Výstavu série fotografií Oleksandra Čekmenova Donbas môžete vidieť v Bratislave v Zichyho paláci v galérii Slovak Press Photo do 11. mája.
V piatok 15. apríla uplynú tri roky od tragédie, ktorá významne poznačila európske kultúrne dedičstvo.
Expozíciu o dejinách a kultúre nemeckých drevorubačov si možno pozrieť do 19. apríla.
Diela Boženy, Andreja a Martina Augustínovcov majú veľa priaznivcov a zasahujú viaceré generácie. Všetci naraz vystavujú v bratislavskej Zoya Gallery.