Prelínanie modernizmu s klasikou, zázrak vizuálneho vnemu či obraz súčasného žitia – aj tak možno pomenovať výstavu Daniely Chrienovej.
Organizátorka sochárskych sympózií Katarína Kissoczy pozýva na jubilejnú výstavu z produkcie týchto umeleckých akcií. Výstava má názov S_ocha, E_nergia, M_ateriál a je v Galérii White & Weiss.
Výstava fotografií Ctibora Bachratého Pohľady z prítmia sa začala 5. a potrvá do 30. novembra v Pálffyho paláci na Zámockej ulici v Bratislave.
Petra Župníka fascinuje svet zvierat už viac ako tridsať rokov. Fotografuje zdanlivé banality, dokáže ich však premeniť na krehké metafory.
Svetobežník, cestovateľ a fiktívny domased. Tak možno vybrať jednu z mnohých charakteristík umelca, maliara Dionýza Holescha, rodáka z Banskej Bystrice.
„Špičkové hodnoty prinášajúci festival je naširoko rozkročený. Otvorený je širokému publiku, ale jeho výstavy oslovia aj odbornú menšinu,“ hovorí riaditeľ Mesiaca fotografie Václav Macek.
V galérii NOVA na Baštovej ulici v Bratislave je do 4. novembra výstava Jana Machatová/Peter Machata 1+1. Kurátorkou prehliadky diel známych šperkárov je Naďa Kančevová.
Výtvarník Vladimír Kordoš spomína na začiatky normalizácie a to, ako sa rodil 1. otvorený ateliér. Jedna z jeho akcií mala názov CZECHOSLOVAKIA.
Kto sme? Odkiaľ pochádzame? Kam smerujeme? Tri základné otázky o človeku, jeho počiatku i budúcnosti sa ustavične a nástojčivo ozývali aj v hlave a srdci akademického maliara Ľuba Zelinu.
Odborná komisia prisúdila tento rok Cenu Oskára Čepana Emílii Rigovej. Víťazka 23. ročníka tak získala šesťtýždňový pobyt v New Yorku a 3-tisíc eur.
V Galérii Čin Čin na Podjavorinskej ulici v Bratislave bude do 30. októbra výstava mladej výtvarníčky Lucie Horvátovej.
Výstava Zlatý vek Peterhofu, ktorá vznikla v spolupráci Historického múzea Slovenského národného múzea a Štátneho múzea Peterhof bude na Bratislavskom hrade do 31. marca 2019.
Dnes, včera, predvčerom – to je názov výstavy maliara Ľudovíta Hološku, ktorú sprístupnili v Galérii v podkroví Štátnej vedeckej knižnice v Banskej Bystrici.
Kniha Spis 44 fotografky Leny Jakubčákovej s grafickou úpravou Samuela Čarnokého, ktorá podáva autentické svedectvo o živote väzňov, zaujala porotcov Národnej ceny za dizajn.
Viedenská Bellart Galerie pripravila na počesť Miroslava Cipára komplexnú výstavu s prezentáciou jeho aktuálnej tvorby. Finisáž bude v sobotu 13. októbra.
Pri pohľade zvonka priveľa zmien nevidno, ale práce na rekonštrukcii a obnove SNG pokračujú. Aj keď pomalšie, ako sa plánovalo.
V dňoch 19. – 25. septembra sa v čínskom Pingyao konal už 18. medzinárodný fotografický festival (známy aj pod skratkou PIP) – najstarší a jeden z najväčších v Čínskej ľudovej republike.
Hovorka je autorom mnohých monumentálnych a komorných výtvarných diel, z ktorých najznámejšie sú Fontána Družba na námestí Slobody, vodné kaskády a fontána pred budovou Národnej rady SR.
Jeden z najoriginálnejších umelcov súčasnosti Banksy prekvapil účastníkov aukcie v londýnskej Sotheby's, a predovšetkým kupca svojho diela, nevídaným kúskom.
Kedysi patrili do textilného umenia gobelíny, výšivky, artprotisy, koberce či obrusy. Dnes sa tento žáner odpútal od svojich základov. Vidno to aj na trienále Textilné umenie dnes.
Pôvabné detské kresby s jednoduchým motívom, ale bohatým obsahom, krášlia steny a vitráže Stredoslovenského múzea Thurzovho domu v Banskej Bystrici.
Bratislavská Stará tržnica bola v stredu miestom 17. ročníka vyhlásenia výsledkov Ceny za architektúru Slovenskej komory architektov CE.ZA.AR 2018.
Aj keď je dnes existencia víl vnímaná len ako súčasť podnecovania detskej predstavivosti, v 20. rokoch minulého storočia mal pomerne široký okruh verejnosti celkom iný názor.
Spočiatku nepociťovala k farbám žiadnu náklonnosť. Dnes Helena Lengyelová maľuje profesionálne a námety čerpá zo všetkých životných sfér.
Bratislava v sobotu presiakne mágiou, a to nielen preto, že ju zahltí množstvo žiarivých umeleckých inštalácií.