Gitaristu kapely Slayer Jeffa Hannemana zabila cirhóza pečene

Príčinou smrti Jeffa Hannemana, gitaristu a spoluzakladateľa metalovej formácie Slayer, bola cirhóza pečene.

11.05.2013 14:14
Slayer Foto:
Skupina Slayer zľava: Dave Lombardo, Kerry King, Jeff Hanneman a Tom Araya.
debata

Kapela o tom informovala na svojej oficiálnej stránke. Štyridsaťdeväťročný americký hudobník skonal vo štvrtok 2. mája v losangeleskej nemocnici po tom, ako mu zlyhal spomínaný orgán. „Aj keď v ostatných rokoch mal zdravotné problémy, ktoré ho ničili, Jeff a jeho blízki až do poslednej chvíle netušili, ako veľmi má poškodenú pečeň,“ napísali členovia Slayeru. Podľa nich sa paradoxne zdalo, že sa jeho stav zlepšuje a už sa tešil na prácu na novej nahrávke. Kapela tiež oznámila, že plánuje ešte tento mesiac zorganizovať spomienkovú slávnosť, na ktorej sa budú môcť zúčastniť aj fanúšikovia. Hudobník po sebe zanechal manželku Kathy, sestru Kathy a bratov Michaela a Larryho.

Slayer patrí medzi najslávnejšie kapely v rámci svojho žánru. O jej kvalite hovorí aj päť nominácií na Grammy, z ktorých dve dokázala premeniť na zlatý gramofónik. Hudobníci patriaci medzi tzv. veľkú thrashmetalovú štvorku (Metallica, Slayer, Megadeth, Anthrax) majú na konte jedenásť štúdioviek vrátane slávnej nahrávky Reign In Blood (1986), pričom na scéne pôsobia už viac ako 30 rokov. Tento rok by mali vydať dvanásty štúdiový album.

V minulosti sa Slayer predstavili napríklad na českej edícii festivalu Sonisphere a tiež na Topfeste pri Novom Meste nad Váhom. Vlani v júni vystúpili v Bratislave, no bez Jeffa Hannemana. Ten mal totiž od roku 2011 vážne zdravotné problémy, keď sa zotavoval z infekcie, ktorú mu uhryznutím spôsobil pavúk. Inštrumentalistu napadli začiatkom roka 2011 mäsožravé baktérie, ktoré mu začali poškodzovať svalstvo a kožu vylučovaním toxínov. Jedinou možnosťou ich odstránenia bola séria operačných zákrokov. Gitarista bol dokonca v bezprostrednom ohrození života, no neskôr sa údajne zotavil. Stále sa ale nemohol zapojiť do koncertných aktivít skupiny. Hannemana, ktorý sa ako skladateľ podpísal aj pod azda najznámejšou skladbu formácie Raining Blood, zastupuje od roku 2011 na poste gitaristu Gary Holt z formácie Exodus.

debata chyba