Na Devíne zaznie The Power of Love

Po Electric Light Orchestra, Sinead O'Connor, The Animals & Eric Burdon či Jonovi Andersonovi z kapely Yes privíta piaty ročník podujatia Pocta slobode - Tribute to Freedom takmer zabudnutú hviezdu osemdesiatych rokov - Jennifer Rush. Speváčka vystúpi v areáli hradu Devín v sobotu 3. augusta.

12.06.2013 17:54
Jennifer Rush Foto:
Jennifer Rush
debata

Hudobnú kariéru začínala ešte pod svojím vlastným menom Heidi Sternová, ale slávu si získala ako Jennifer Rush. Rodáčka z New Yorku, ktorá tento rok oslávi 53 rokov, má na konte desať štúdiových albumov, ale pre úspech skladby The Power of Love je často považovaná za interpretku s jediným hitom. Refrén známej pesničky so slovami „'Cause I am your lady / And you are my man / Whenever you reach for me / I'll do all that I can“ pozná aj dnes celý svet, a to napriek tomu, že ho nahrala takmer pred tridsiatimi rokmi.

Na vrchol hitparád sa snažila dostať s ďalšími skladbami, napríklad duetom s Eltonom Johnom s názvom Flames of Paradise, spoluprácou s Plácidom Domingom Till I Loved You aj s niekoľkými vlastnými skladbami. Žiadna z nich však nedosiahla úspech The Power of Love, ktorej sa aj neskôr dostalo niekoľko remixov či coververzií, napríklad od Celine Dion alebo Air Supply.

Američanka sa od deväťdesiatych rokoch udomácnila primárne na európskej scéne. Od jej ostatného albumu Now Is the Hour uplynuli tri roky a Rush ohlásila turné v Južnej Afrike a pár koncertov v Nemecku. Zastávka na hrade Devín bude jej prvou na Slovensku.

Podujatie Tribute to Freedom v minulosti volilo do svojej dramaturgie skôr progresívnejších interpretov. Kto okrem popovej hviezdy osemdesiatych rokov na ňom ďalej vystúpi, dozvieme sa v najbližších dňoch. Podľa PR manažérky Silvie Turnerovej by mali organizátori odhaliť ešte dve mená, ale Jennifer Rush zaspieva v pozícii hlavnej hviezdy večera.

Tradíciu koncertov v areáli Devínskeho hradu spustila spomienková akcia spojená s dvadsiatym výročím nežnej revolúcie. Okrem svetových hudobníkov na nich vystúpili aj Marta Kubišová, Richard Müller, Pražský výběr, Marián Varga alebo Oskar Rózsa s projektom Hrana. Ťažiskom Tribute to Freedom bol okrem samotných koncertov aj atraktívny priestor Devínskeho hradu. Vstupenky na tento ročník kúpite v sieti Ticketportal, pričom lístok na státie stojí 33 eur a VIP lístok na státie pod pódiom 45 eur.

debata chyba