Richard Müller zverejnil dátumy koncertov s projektom Hlasy

28.06.2013 07:00
Richard Müller
Richard Müller.y. Autor:

Projekt Hlasy, ktorý tvoria spevák Richard Müller a vokálna skupina Fragile, už zverejnil termíny česko-slovenského turné. Koncertná šnúra, ktorá sa začne v septembri, potrvá dva mesiace a navštívia počas nej 32 miest.

Spevák sa na koncerty so skupinou Fragile, ktorú tvoria Braňo Kostka, Soňa Norisová, Helena Krajčiová, Svetlana Rymarenko, Jana Golisová, Slavo Košecký, Vilo Csontos a Kamil Mikulčík veľmi teší. „Koncertovanie ma napĺňa a dodáva mi energiu. Na turné sa veľmi teším, pretože Braňo Kostka je skvelý kapelmajster. On drží tempo a výborne ovláda beatbox. Podľa mňa budú mať na koncertoch mnohí ľudia pocit, že používame automatického bubeníka, lebo Braňo je fakt výborný,“ vysvetlil Müller.

Na koncertoch budú môcť diváci počuť hity Richarda Müllera v špeciálnom prevedení, bez použitia hudobných nástrojov. Projekt sa po prvý raz predstavil v súťaži Česko Slovenská SuperStar, kde predviedli pieseň Po schodoch. „Skladbu Po schodoch po dvadsiatich rokoch úprimne nenávidím. Keď mi Braňo Kostka povedal, že to bude prvá skladba, ktorú budeme skúšať, nebol som veľmi rád. Keď som však počul Fragile zaspievať podklad, zamiloval som sa do tej piesne znovu,“ priznal Müller. Výber repertoára pritom nechal na Braňa Kostku, ktorý sa turné už nemôže dočkať. „So skupinou Fragile fungujeme deväť rokov a koncertujeme radi. Každá nová skladba v repertoári nás veľmi poteší, je to taká vzpruha pre nás samotných. A keďže pripravované koncerty budú tvoriť len nové skladby a to hity Richarda Müllera, tešíme sa ešte viac,“ povedal Braňo Kostka.

Richard Müller, ktorý je na scéne už viac ako 25 rokov, počas kariéry spolupracoval s Andrejom Šebanom, Jarom Filipom, Petrom Hapkom, Milanom Lasicom, Ivou Bittovou či Marcelom Buntajom. Medzi jeho najväčšie hity patria skladby ako Nebude to ľahké, Tlaková níž, Nočná optika, Spočítaj ma, Rieka, Cigaretka na 2 ťahy, Milovanie v daždi, Štěstí je krásná věc alebo V tom istom meste. Jeho zatiaľ posledným albumom je nahrávka Ešte (2011), na ktorej syn herca Vladislava Müllera a herečky Elišky Müllerovej spolupracoval najmä s Ivanom Táslerom. Dvojica Müller – Tásler sa pri práci stretla po desiatich rokoch. Predtým hudobníci spolupracovali na albume 01 (2001).

Termíny vystúpení projektu Hlasy:

14.9. – Světlov – Zámek Nový Světlov

15.9. – Olomouc – Kino Metropol

16.9. – Ostrava – Dům Kultury

19.9. – Šumperk – Dům Kultury Šumperk

20.9. – Božejov – KS Městyse Božejov

22.9. – Brno – Janáčkovo Divadlo

1.10. – Praha – Lucerna

2.10. – Teplice – Krušnohorské Divadlo

3.10. – Karlovy Vary – Hotel Thermal

6.10. – Pardubice – Východočeské Divadlo

7.10. – Humenné – MsKS

8.10. – Prešov – Kino Scala

9.10. – Košice – Spoločenský Pavilón

14.10. – Trnava – DK Tirnavia

17.10. – Nitra – PKO Nitra

18.10. – Trenčín – Piano Club

19.10. – Čadca – Športová Hala

22.10. – Poprad – Dom Kultúry Poprad

23.10. – Spišská Nová Ves – Reduta

26.10. – Příbram – Divadlo A. Dvořáka

27.10. – Liberec – Dům Kultury

29.10. – Plzeň – Měšťanská Beseda

30.10. – České Budějovice- Metropol

3.11. – Zlín – Kongresové Centrum

4.11. – Hodonín – DK Hodonín – Horní Valy

5.11. – Žilina – Dom Odborov

6.11. – Ružomberok – DK A. Hlinku

7.11. – Banská Bystrica – Ministry Of Fun

10.11. – Púchov – Dom Kultúry – Divadlo

11.11. – Martin – Kino Moskva

12.11. – Piešťany – Dom Umenia

13.11. – Bratislava – NTC

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku