McCartney a členovia Nirvany sa spolu postavili pred publikum v Seattli

Britský hudobník Paul McCartney pozval v závere svojho piatkového (19.7.) koncertu v americkom Seattli na pódium aj troch žijúcich členov grungeovej kapely Nirvana, s ktorými zahral aj viacero skladieb od The Beatles.

22.07.2013 14:00
Paul Mc Cartney Dave Grohl Foto:
Paul McCartney a Dave Grohl počas spoločného koncertu niekdajšieho člena The Beatles a členov Nirvany.
debata

Dave Grohl, Krist Novoselic a Pat Smear najprv s McCartneym predviedli skladbu Cut Me Some Slack, ktorú nahrali spoločne pre Grohlov dokumentárny film Sound City (2013). Následne zahrali aj šesť piesní z repertoáru legendárnych The Beatles, konkrétne Get Back, Long Tall Sally, Helter Skelter, Golden Slumbers, Carry That Weight a The End. Aj keď McCartney s členmi Nirvany už v minulosti niekoľkokrát vystúpil, piatkový koncert v Seattli bol vôbec prvým vystúpením, na ktorom zazneli aj skladby od Beatles.

Pozrite si videonahrávku jedného z účastníkov spoločného koncertu niekdajších členov Nirvany a Paula McCartneyho.

Paul McCartney je jedným z najslávnejších hudobníkov všetkých čias a podľa Guinnessovej knihy rekordov najúspešnejším muzikantom v histórii populárnej hudby. V rokoch 1960 až 1970 bol členom spomínanej kapely The Beatles a od roku 1971 do roku 1981 pôsobil vo formácii Wings. V 80. rokoch minulého storočia sa zaskvel viacerými duetami ako napríklad Ebony and Ivory so Steviem Wonderom či Say Say Say a The Girl Is Mine s Michaelom Jacksonom. Muzikant, ktorý má pred menom titul Sir, je v súčasnosti s majetkom v hodnote 680 miliónov libier (v prepočte približne 790 miliónov eur) jedným z najbohatších obyvateľov Veľkej Británie.

debata chyba