Franz Ferdinand zverejnili video k singlu Love Illumination. Pozrite si ho!

Škótska formácia Franz Ferdinand zverejnila videoklip k singlu Love Illumination. Režisér Tim Saccenti pri nakrúcaní využil množstvo kostýmov. Samotní členovia kapely v klipe hrajú v miestnosti so šachovnicovou podlahou, pričom v niektorých záberoch sú ukrytí v rôznych maskách.

26.07.2013 16:00
Franz Ferdinand Foto:
Franz Ferdinand vydajú nový album koncom augusta.
debata

Audio podobu piesne Love Illumination skupina predstavila ešte v júni spolu so singlom Right Action, ku ktorému už tiež stihli natočiť videoklip. Ten na YouTube zverejnili začiatkom júla. Obe skladby sa budú nachádzať na ich očakávanom albume s názvom Right Thoughts, Right Words, Right Action, ktorý by mal vyjsť 26. augusta. Na štvrtej štúdiovke s kapelou spolupracovali napríklad Todd Terje a Björn Yttling zo švédskej kapely Peter Bjorn and John a tiež Roxanne Clifford z formácie Veronica Falls.

Franz Ferdinand je škótska indie-rocková kapela, ktorú založili Alex Kapranos, Bob Hardy, Nick McCarthy a Paul Thomson v roku 2002. Zatiaľ posledným albumom formácie je nahrávka Tonight: Franz Ferdinand (2009), s ktorou hudobníci debutovali na druhom mieste v britskom albumovom rebríčku. Držitelia prestížnych Mercury Prize a Ivor Novello Award majú na konte tiež debutový album Franz Ferdinand (2004) a druhú nahrávku You Could Have It So Much Better (2005).

Zoznam skladieb albumu Right Thoughts, Right Words, Right Action:

Right Action
Evil Eye
Love Illumination
Stand On The Horizon
Fresh Strawberries
Bullet
Treason! Animals
The Universe Expanded
Brief Encounters
Goodbye Lovers & Friends

debata chyba
Viac na túto tému: #nový album #Franz Ferdinand #videoklip #indie-rock