Svet 'po' môže znieť aj ako The Soft Moon

Už v sobotu 28. septembra sa na košickej Hlavnej ulici uskutoční festival After the end of the world. Návštevníci si vypočujú post-punkovú kapelu The Soft Moon i elektronickú hudbu v podaní brnianskej kapely Dirty Picnic. Súčasťou podujatia je projekcia filmov i výstava, ktorú organizátori plánujú koncom roka.

25.09.2013 16:00
The Soft moon Foto:
The Soft Moon
debata

Podujatie, ktoré sa uskutoční v túto sobotu v priestoroch bývalého kasína v Košiciach, je voľným pokračovaním Alt30festivalu 2012. Trojuhol­níkový festival, ako ho označujú tvorcovia, sa uskutočnil v obci Čabiny minulý rok začiatkom augusta. Hlavnou myšlienkou bolo priniesť súčasnú kultúru z centier miest na perifériu. Tohtoročný projekt je inšpirovaný minuloročným špecifickým miestom na „pomyselnom“ konci sveta. S trochou irónie tak možno povedať, že svet „po“ môže znieť aj ako The Soft Moon.

Táto kalifornská formácia, ktorá bude mať na Slovensku premiéru, je ťahákom podujatia. Sekundovať bude brnianska kapela Dirty Picnic. Po koncertoch bude nasledovať afterpárty, kde sa predstaví bratislavské selektorské duo margita a besná. Súčasťou akcie After the end of the world je aj projekcia filmov práve s tematikou konca sveta. Premietanie bude prebiehať na nádvorí klubu Pokhoi pod nočnou oblohou. Túto časť programu budú mať návštevníci zadarmo. Ďalšou časťou podujatia je výstava, ktorá by mala poukazovať na to, čo sa malo či mohlo diať „po konci sveta“. Organizátori ju plánujú koncom roka.

debata chyba
Viac na túto tému: #Košice #The Soft Moon #Alt30festival