Abba možno na budúci rok obnoví činnosť

Legendárna švédska skupina Abba na budúci rok možno opäť obnoví svoju činnosť a to vďaka 40. výročiu vydania ich prvého singla Waterloo. V rozhovore pre nemecký nedeľník Welt Am Sonntag to prezradila členka formácie Agnetha Fältskog. "Samozrejme, práve nad tým premýšľame. Máme nejaké plány, ktorými by sme si určitým spôsobom pripomenuli toto výročie. Teraz však nemôžem povedať, čo sa stane," vyhlásila.

12.11.2013 16:59
Abba Foto:
Skupina Abba sa možno nechá prehovoriť na prvé spoločné vystúpenie po viac ako tridsiatich rokoch.
1

Skupina ABBA vznikla v roku 1972 a okrem Fältskog ju tvorili Björn Ulvaeus, Benny Andersson a Anni-Frid Lyngstad. Na konte majú albumy ako Waterloo (1974), ABBA (1975), Super Trouper (1980) či The Visitors (1981) a hity ako Mamma Mia, SOS, Honey, Honey, Dancing Queen, Money, Money, Money, Knowing Me, Knowing You, Thank You for the Music, The Winner Takes It All či Super Trouper.

Formácia nikdy oficiálne neoznámila svoj rozpad. Nahrávať prestala v roku 1982 a štvorica sa začala venovať sólovým kariéram. V minulosti sa často objavovali správy o ich comebacku, naposledy v súvislosti so švédskou premiérou filmového muzikálu Mamma Mia! (2008) s ich skladbami. Ulvaeus však správy poprel. „Jednoducho nie je motivácia, peniaze na to nemajú vplyv a chceli by sme, aby si nás ľudia pamätali takých, akí sme boli. Mladých, energických, plných síl a ambícií,“ povedal vtedy. Najslávnejšia švédska formácia na svete predala viac ako 380 miliónov kópií albumov a singlov. V roku 2010 ju uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
1 debata chyba
Viac na túto tému: #Švédsko #comeback #ABBA