Totti Ovidiu vystúpi s Cigánskymi diablami

Sólista zoskupenia Cirque du Soleil sa predstaví aj so svojimi tanečníkmi v rámci turné Cigánskych diablov.

16.11.2013 16:00
Cigánski diabli Foto:
Cigánski diabli
debata

Sólista kanadského zoskupenia Cirque du Soleil Totti Ovidiu po prvý raz vystúpi na Slovensku. Umelec sa predstaví aj s jeho tanečníkmi v rámci spoločného turné s Cigánskymi diablami, ktoré sa začne 19. novembra v Žiline. Ako Ovidiu prezradil na dnešnej tlačovej konferencii, na slovenské publikum sa teší. „Všetko čo robím, robím zo srdca. Neviem si predstaviť, čo iné by som v živote mohol robiť, ako tancovať. Vystupoval som už v Japonsku s Lúčnicou a viem, že aj ľuďom na Slovensku sa bude náš tanec páčiť,“ vyhlásil.

Cimbalista Cigánskych diablov Ernest Šarközi uviedol, že hudobníci chceli v unikátnej 90-minútovej hudobno-tanečnej šou spojiť dva folklóry. „Snažili sme sa spojiť rumunský cigánsky folklór s našim cigánskym folklórom. Zahráme aj klasické piesne v cigánskom prevedení a oni budú tancovať,“ vyjadril sa. Mladá speváčka Vanessa Šarközi doplnila, že počas koncertov sa predstaví len ako speváčka. „Budem len spievať, keby som tancovala, bolo by to viac než vtipné,“ povedala s úsmevom.

Orchester Cigánski diabli od prvého verejného vystúpenia zaznamenal obrovský ohlas nielen u publika, ale aj u hudobnej kritiky. Za sebou majú vystúpenia na piatich kontinentoch a v 35 štátoch sveta. Koncertovali napríklad v prestížnych sálach ako je Berlínska filharmónia či Istanbulský Is Sanat. Na svojom konte majú niekoľko albumov, pričom tento rok vydali nahrávku Carmen.

debata chyba
Viac na túto tému: #Cirque du Soleil #Totti Ovidiu #Cigánsky diabli