Tori Amos plánuje na jar vydať album Unrepentant Geraldines

Americká speváčka a klaviristka Tori Amos prezradila, že plánuje na jar vydať album Unrepentant Geraldines. Jej 14. štúdiovku príde predstaviť aj do Európy.

27.11.2013 16:00
Tori Amos Foto:
Speváčka Tori Amos.
debata

Počas ohláseného turné sa 50-ročná umelkyňa predstaví aj 6. júna vo Viedni či 11. júna v Prahe.

Tori Amos, vlastným menom Myra Ellen Amos, sa na hudobnej scéne pohybuje od 80. rokov minulého storočia. Ako dvojročná začala hrať na klavíri, o tri roky neskôr aj sama skladala piesne. Kariéru začínala v synthpopovej skupine Y Kant Tori Read, ktorá v roku 1988 vydala eponymný album.

Amos v roku 1992 vydala sólový debut Little Earthquakes, s ktorým zaznamenala veľký úspech. Odvtedy vydala ďalších 12 štúdioviek, pričom medzi jej najznámejšie skladby patria piesne ako Winter, Silent All These Years, Crucify, Cornflake Girl, God, Caught a Lite Sneeze, Professional Widow, Spark, 1000 Oceans alebo A Sorta Fairytale. Čitatelia magazínu Rolling Stone jej v roku 2003 udelili piate miesto v rebríčku interpretov, ktorí majú najlepšie koncertné turné. Je tiež známa nepredvídateľným setlistom svojich koncertov. Na konte má osem nominácií na Grammy.

debata chyba
Viac na túto tému: #nový album #koncerty #Tori Amos